Zajęcia ruchowo-edukacyjne dla dzieci

zajecia ruchowo-edukacyjne-dla-dzieciW każdy czwartek sierpnia zapraszamy do wspólnej gry i zabawy dzieci w wieku 4-7 lat oraz 8-12 lat. Zajęcia ruchowe będą ukierunkowane na rozwijanie zdolności i umiejętności dziecka. Zapraszamy Wasze pociechy na radosne, letnie aktywności, przy których na pewno nie będą się nudzili. Kreatywne zabawy z dziećmi przeprowadzi Monika- animatorka zabaw ruchowych. Zajęcia będą się odbywać w godzinach:
­- godz. 17-18 (dzieci 4-7 lat)
– godz. 18-19 (dzieci 8-12 lat)

Miejsce spotkań:
ul. Wrzeciono 41 – przy sklepie kibica Hutnik Warszawa

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1086574838055608/

Na zakończeniu będą wyróżnienia, pochwały, rozdawanie nagród i cukierków oraz pamiątkowe zdjęcie.

Czekamy na wszystkie dzieci, które chcą miło i aktywnie spędzać czas. Spędźcie te dni razem z nami! Zabierzcie ze sobą rodzeństwo, kolegów i koleżanki z ławki :). Na pewno też poznacie tutaj kogoś nowego! Zapraszamy Was serdecznie :)

Przykładowe zajęcia dla dzieci w wieku 4-7 lat:

Projektowanie własnej litery – Trener pokazuje litery innych alfabetów, np. greckiego lub chińskiego. Zadaniem dzieci jest zaprojektowanie własnej litery i narysowanie jej kredą na asfalcie.

Zabawy z elementami równowagi “Po wąskiej dróżce” – Narysowana kredą wąska (ok.20 cm) dróżka, na której ułożone są różne przedmioty. Dzieci idąc kolejno omijają je, a kiedy zrobią to bezbłędnie, stają na koniec kolejki. Powtarzamy kilka razy.

Przykładowe zajęcia dla dzieci w wieku 8-12 lat:

Ranny berek – „Berek” czyli osoba, która goni, stara się schwytać kogoś z rozbiegających się po boisku. Jeśli uda mu się kogoś dotknąć, wówczas dotknięty nie tylko staje się berkiem, ale równocześnie musi trzymać się jedną ręką za to miejsce, które zostało przez dotkniecie „zranione”. Modyfikacją zabawy przy dużej grupie dzieci może być to, iż dotknięta przez berka osoba dołącza do niego i wówczas berków jest dwóch. Aby pozostali nie pomylili się kto w danym momencie goni, warto by berek miał założoną szarfę bądź inny widoczny element.

blog comments powered by Disqus
blog comments powered by Disqus