Przed sezonem 2012/2013 Hutnik Warszawa nie dostał licencji na III ligę z powodu zadłużenia, które narosło na przestrzeni lat 2003-2010. Władze klubu założyły nową spółkę jako kontynuator Hutnika. Jednak Mazowiecki Związek Piłki Nożnej nie zezwolił na występy Hutnika jako nowego podmiotu w III lidze. Okręgowy związek nakazał rozpoczęcie rywalizacji od najniższego szczebla. Chociaż w niedalekiej przeszłości zezwalał na taką procedurę Radomiakowi Radom (grał ligę niżej), czy KP Piaseczno, który nawet pozostał w III lidze.

W związku z tym Hutnik zmuszony był rozpocząć grę w B Klasie, grupie I. Hutnicy zdominowali ligę, zdobywając komplet punktów, strzelając 188 goli i nie tracąc przy tym ani jednego gola!

Z tego sezonu dysponuję końcową tabelą, wynikami, składami, strzelcami, informacjami meczowymi oraz kadrami na rundę jesienną i wiosenną, a także tabelami jesieni, wiosny, ze spotkań „u siebie” i z meczów wyjazdowych.

 

Lp. Nazwa M Pkt. Z R P Bramki
1.  Hutnik Warszawa 18 54 18 0 0 188-0
2.

 Błyskawica Warszawa

18 37 12 1 5 52-32
3.

 Marcovia II Marki

18 37 12 1 5 60-46
4.  Wisła Zakroczym 18 35 11 2 5 67-48
5.

 Bednarska Warszawa

18 27 8 3 7 47-41
6.

 Wicher II Kobyłka

18 27 9 0 9 48-65
7.  Mazur II Radzymin 18 20 6 2 10 27-70
8.

 Korona Warszawa

18 13 4 1 13 43-78
9.

 Kamionek Warszawa

18 6 2 0 16 18-108
-

 WKS II Rząśnik (wycofany)

(18) (9) (3) (0) (15) (16-77)
-

 PUG Bielany (wycofany)

- - - - -
-

 Nowy Marymont Warszawa (wycofany)

- - - - -

 

WKS II Rząśnik, PUG Bielany i Nowy Marymont Warszawa po rundzie jesiennej wycofali się z rozgrywek. Rezultaty Rząśnika z pierwszej rundy zostały utrzymane, a mecze w rundzie wiosennej będą weryfikowane jako walkowery. Natomiast wyniki PUG-u i Nowego Marymontu zostały anulowane, z uwagi na nierozegranie połowy spotkań przez te kluby.

W związku z wycofaniem z Ligi Okręgowej BKS Hutnik Warszawa miejsce BKS Hutnik zajął KS Teresin (trzeci zespół poprzedniego sezonu A Klasy grupy IV, z której awansowały rezerwy BKS Hutnik). Ponadto z A Klasy wycofały się rezerwy Bugu Wyszków, co oznaczało, że w A Klasie ostatecznie utrzymał się Tur Jaktorów i Wisła Jabłonna, która miała występować w B Klasie grupie I.

Przed rozpoczęciem sezonu z rozgrywek wycofała się Pogoń Zegrze, Impet Łajski i Mazowsze Warszawa.

Do rozgrywek dokooptowano Nowy Marymont Warszawa, który zgłosił się tuż przed rozpoczęciem sezonu.

Runda jesienna:

25.08.2012 – Mazur II Radzymin – Hutnik Warszawa 0:11 (0:5)
Bramki: Goluch 2′, Wielgosz 13′, Złotkowski 27′, 33′, Pracki 29′, 58′, Uciński 71′, 74′, Polniak 77′, 79′, Tarnowski 88′.

Żółta kartka: Polniak.

Czerwona kartka: Konopka (90.minuta).

Hutnik: Bodych – Pragacz (Tarnowski 46′), Pracki, Centkowski, Walewski – Wielgosz, Leśniewicz (Zezula 49′), Konopka, Goluch (Uciński 61′) – Złotkowski (Polniak 46′), Kowalkowski.

Sędzia: Piotr Rzucidło.

01.09.2012 – Hutnik Warszawa – PUG Bielany 10:0 (4:0)
Bramki: Walewski 12′, Polniak 15′, 26′, 66′, 70′, Tarnowski 18′, Pracki 75′, Gnoiński (k) 88′, Złotkowski 90′, 90′.
po rundzie jesiennej PUG wycofał się z rozgrywek; mecz anulowano

Żółte kartki: Leśniewicz, Centkowski.

Hutnik: Bodych – Pracki, Gnoiński, Centkowski, Walewski – Tarnowski (Uciński 46′), Leśniewicz (Pragacz 60′), Zezula, Goluch – Polniak (Szymaniak 70′), Kowalkowski (Złotkowski 46′).

Sędzia: Maciej Brzozowski.

Widzów: 600.
09.09.2012 – Hutnik Warszawa – Marcovia II Marki 10:0 (6:0)
Bramki: Polniak 8′, Gnoiński 11′, 31′, 42′, Złotkowski 22′, Pracki 29′, Kowalkowski 60′, 60′, (k) 81′, 86′.
w 72. minucie Szymaniak nie wykorzystał rzutu karnego (bramkarz obronił)

Żółta kartka: Uciński.

Czerwona kartka: zawodnik Marcovii II (90. minuta, druga żółta).

Hutnik: Bodych – Gnoiński (Leśniewicz 58′), Pracki, Centkowski (Cimochowski 78′), Goluch – Wielgosz, Zezula, Konopka, Uciński – Złotkowski (Szymaniak 68′), Polniak (Kowalkowski 55′).

Sędzia: Pasterczyk.

Widzów: 400.
15.09.2012 – Hutnik Warszawa – Wisła Zakroczym 11:0 (4:0)
Bramki: Uciński 3′, 56′, Leśniewicz 9′, Pracki 28′, Złotkowski 36′, 55′, 71′, Centkowski 50′, Kowalkowski 75′, 85, (s) 90′.

Hutnik: Bodych – Pragacz (Wielgosz 46′), Gnoiński, Pracki, Walewski – Leśniewicz (Zezula 69′), Centkowski (Goluch 61′), Konopka – Uciński (Szymaniak 69′), Złotkowski, Kowalkowski.

Sędzia: Paweł Pawlak.

Widzów: 250.
23.09.2012 – Błyskawica Warszawa – Hutnik Warszawa 0:4 (0:2)
Bramki: Złotkowski 6′, Kowalkowski 18′, 46′, Polniak 70′.

Hutnik: Bodych, Wielgosz (Uciński 65′), Gnoiński, Pracki, Goluch, Centkowski (Polniak 56′), Leśniewicz, Konopka (Pałka 80′), Walewski, Złotkowski, Kowalkowski (Szymaniak 84′).

29.09.2012 – Nowy Marymont Warszawa – Hutnik Warszawa 0:3 (walkower)
gospodarze zrezygnowali z gry; po rundzie jesiennej Nowy Marymont wycofał się z rozgrywek – mecz anulowano
07.10.2012 – Hutnik Warszawa – WKS II Rząśnik 22:0 (7:0)
Bramki: Kowalkowski (k) 2′, 42′, 90′, Polniak 24′, 26′, 54′, Konopka 36′, 52′, Pragacz 39′, 50′, Pracki 45′, 59′, 75′, 88′,  Uciński 48′, Walewski 60′, Centkowski 69′, Cimochowski 73′, Szymaniak (k) 77′, 79′, 89′, (s) 82′.

Hutnik: Witkowski – Pragacz, Goluch (Pałka 56′), Pracki, Walewski (Baran 80′) – Leśniewicz, Konopka, Centkowski – Kowalkowski, Polniak (Szymaniak 70′), Uciński (Cimochowski 70′).

Sędzia: Piotr Rzucidło.

Widzów: 250.
14.10.2012 – Bednarska Warszawa – Hutnik Warszawa 0:9 (0:5)
Bramki: Szymaniak (k) 19′, 35′, 40′, 48′, 64′, Leśniewicz 24′, Goluch 32′, Polniak 74′, 78′.
na boisku Hutnika, Bednarska gospodarzem

Hutnik: Witkowski – Pragacz, Pracki, Goluch, Walewski – Kowalkowski (Polniak 59′), Leśniewicz, Konopka, Centkowski (Pałka 81′), Uciński (Wielgosz 46′) – Szymaniak (Cimochowski 76′).

Sędzia: Łukasz Pachelski.

Widzów: 350.
20.10.2012 – Hutnik Warszawa – Korona Warszawa 8:0 (3:0)
Bramki: Polniak 13′, 48′, Szymaniak 35′, Wielgosz 40′, Klimek 77′, Cimochowski 83′, Kowalkowski (k) 84′, 88′.

Żółta kartka: Polniak.
Hutnik: Witkowski – Pragacz, Pracki, Pałka, Goluch – Wielgosz (Tarnowski 46′), Leśniewicz, Konopka, Polniak (Cimochowski 73′) – Uciński (Klimek 62′), Szymaniak (Kowalkowski 46′).

Sędzia: Jarosław Synowiecki.

Widzów: 250.
10.11.2012 – Kamionek Warszawa – Hutnik Warszawa 0:16 (0:4)
Bramki: Polniak 16′, Tarnowski 25′, 55′, Wielgosz 30′, 69′, Goluch 32′, 80′, Zezula 46′, Kowalkowski 54′, 72′, 85′, Walewski 61′, Pragacz 65′, Uciński 70′, Szymaniak 86′, 90′
na boisku ze sztuczną nawierzchnią Drukarza
przełozony z 27.10.2012; wówczas odwołany z powodu złego stanu boiska

Hutnik: Witkowski – Baran, Pracki, Goluch, Walewski – Wielgosz, Zezula (Pragacz 60′), Konopka, Cimochowski (Uciński 68′), Tarnowski (Szymaniak 77′) – Polniak (Kowalkowski 46′).

Sędzia: Łukasz Jędrzejewski.
03.11.2012 – Hutnik Warszawa – Wicher II Kobyłka 15:0 (7:0)
Bramki: Uciński 10′, Kowalkowski 11′, 14′, 37′, 76′, 78′, (k) 90′, Centkowski 29′, Polniak 39′, 52′, Zezula 44′, Tarnowski 70′, 80′, Szymaniak 73′, 84′.

Hutnik: Stankiewicz – Pragacz, Pracki, Pałka, Centkowski (Walewski 46′) – Kowalkowski, Leśniewicz, Konopka, Zezula (Szymaniak 59′), Uciński (Tarnowski 68′) – Polniak (Cimochowski 83′).

Sędzia: Jarosław Franiewski.

Widzów: 150.

Runda wiosenna:

12.06.2013 – Hutnik Warszawa – Mazur II Radzymin 13:0 (6:0)
Bramki: Tarnowski 6′, Wielgosz 13′, Pragacz 18′, Uciński 30′, 31′, 61′, Goluch 40′, Gnoiński 58′, Konopka (k) 70′, (k) 84′, Cimochowski 79′, 88′, Leśniewicz 81′.
przełożony z 06.04.2012; wówczas odwołany z powodu złych warunków atmosferycznych

Żółte kartki: Leśniewicz, Gnoiński.

Czerwona kartka: zawodnik gości (59. minuta, druga żółta).

Hutnik: Stankiewicz – Baran, Pracki, Gnoiński, Goluch – Leśniewicz, Pragacz (Zezula 77′), Konopka – Wielgosz (Cimochowski 65′), Tarnowski (Pałka 77′), Uciński.

Sędzia: Krzysztof Kuciel.
20.04.2013 – Marcovia II Marki – Hutnik Warszawa 0:15 (0:5)
Bramki: Uciński 13′, 30′, 59′, Szymaniak 23′, 51′, Pragacz 33′, 40′, Gnoiński 49′, Polniak 50′, 53′, 68′, 69′, Tarnowski 66′, 84′, Cimochowski 73′.

Hutnik: Witkowski – Wielgosz, Pracki (Baran 46′), Gnoiński, Goluch – Pragacz, Leśniewicz, Konopka (Cimochowski 71′) – Polniak (Zezula 82′), Uciński, Szymaniak (Tarnowski 61′).

Sędzia: Piotr Rzucidło.
28.04.2013 – Wisła Zakroczym – Hutnik Warszawa 0:3 (0:1)
Bramki: Tarnowski 15′, Szymaniak 64′, Kowalkowski (k) 78′.
W 36. minucie rzutu karnego nie wykorzystał Jakub Gnoiński (bramkarz obronił).

Żółta kartka: Wielgosz.

Hutnik: Witkowski – Wielgosz, Gnoiński, Pracki, Goluch (Zezula 86′) – Leśniewicz, Pragacz, Konopka – Uciński (Cimochowski 77′), Polniak (Szymaniak 60′), Tarnowski (Kowalkowski 60′).

Sędzia: Patryk Przybysz.

01.05.2013 – Hutnik Warszawa – Błyskawica Warszawa 4:0 (3:0)
Bramki: Szymaniak 17′, 45′, Uciński 20′, Kowalkowski (k) 88′.

Hutnik: Witkowski – Wielgosz (Kowalkowski 46′), Pracki, Gnoiński, Pałka – Leśniewicz, Pragacz (Goluch 67′), Konopka – Uciński (Polniak 46′), Szymaniak (Zezula 67′), Tarnowski.

Sędzia: Grzegorz Dominiak.
18.05.2013 – WKS II Rząśnik – Hutnik Warszawa 0:3 (walkower)

25.05.2013 – Hutnik Warszawa – Bednarska Warszawa 8:0 (4:0)
Bramki: Szymaniak 15′, Uciński 19′, Tarnowski 22′, (k) 87′, Wielgosz 38′, Pragacz 48′, Pracki ’84, Zezula 90′.

Żółta kartka: Wielgosz.

Hutnik: Stankiewicz – Wielgosz (Baran 46′), Pracki, Gnoiński, Goluch – Pragacz, Konopka, Polniak (Cimochowski 59′) – Tarnowski, Szymaniak (Zezula 72′), Uciński.

Sędzia: Maciej Mazurkiewicz.

29.05.2013 – Korona Warszawa – Hutnik Warszawa 0:14 (0:6)
Bramki:[/b] Uciński 2′, 61′, Pragacz 7′, Szymaniak 19′, 23′, 42′, 46′, 54′, Tarnowski 31′, Wielgosz 60′, Cimochowski 72′, Zezula 79′, 86′, Polniak 88′.
W 85. minucie Wielgosz nie wykorzystał rzutu karnego (bramkarz obronił).
Na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Obrońców Tobruku.

Hutnik: Stankiewicz – Pałka (Baran 46′), Pracki, Gnoiński, Wielgosz – Leśniewicz (Cimochowski 69′), Pragacz, Konopka (Zezula 46′) – Uciński, Szymaniak, Tarnowski (Polniak 46′).

Sędzia: Krzysztof Przyłęcki.
08.06.2013 – Hutnik Warszawa – Kamionek Warszawa 11:0 (3:0)
Bramki: Wielgosz 10′, 69′, Goluch 28′, 36′, Pragacz 65′, Polniak 66′, Konopka 70′, (s) 80′, Cimochowski 83′, Tarnowski 87′, Zezula 89′.
W 86. minucie Tarnowski nie wykorzystał rzutu karnego (trafił w poprzeczkę).

Hutnik: Stankiewicz – Wielgosz, Pracki, Gnoiński, Goluch (Baran 89′) – Leśniewicz (Zezula 78′), Pragacz, Konopka – Uciński (Cimochowski 78′), Szymaniak (Tarnowski 46′), Polniak.

Sędzia: Patryk Suchenek.
16.06.2013 – Wicher II Kobyłka – Hutnik Warszawa 0:11 (0:3)
Bramki: Uciński 9′, 26′, Polniak 43′, 73′, Tarnowski 51′, 65′, Wielgosz 53′, Cimochowski 67′, Pragacz 71′, Konopka (k) 78′, Gnoiński 82′.

Żółta kartka: Gnoiński.

Czerwona kartka: zawodnik gospodarzy (83. minuta).

Hutnik: Witkowski – Wielgosz (Baran 72′), Pracki, Gnoiński, Goluch – Zezula, Pragacz, Konopka – Uciński (Cimochowski 63′), Polniak, Tarnowski (Pałka 75′).

Sędzia: Piotr Kaliszewski.

Kadra na rundę jesienną:

Bramkarze: Krystian Bodych, Błażej Pietroń, Sebastian Stankiewicz, Grzegorz Witkowski.

Obrońcy: Sebastian Baran, Jakub Gnoiński, Rafał Goluch, Krzysztof Pałka, Damian Pracki, Bartłomiej Walewski, Piotr Wielgosz.

Pomocnicy: Adam Centkowski, Karol Cimochowski, Karol Klimek, Marcin Konopka, Piotr Leśniewicz, Michał Pragacz, Marek Uciński, Konrad Zezula.

Napastnicy: Paweł Kowalkowski, Jakub Polniak, Mariusz Szymaniak, Paweł Tarnowski, Michał Złotkowski.

Przyszli: Karol Banasik (rezerwy), Sebastian Baran (rezerwy), Adrian Basiuk (powrót z wypożyczenia, KS Łomianki), Krystian Bodych (Tęcza Płońsk), Adam Centkowski (Mazur Karczew), Karol Cimochowski (rezerwy), Karol Klimek (MKS Sokół Stary Sącz), Paweł Kowalkowski (Makowianka Maków Mazowiecki), Piotr Nozdryń-Płotnicki (powrót z wypożyczenia, KS Łomianki), Krzysztof Pałka (rezerwy), Błażej Pietroń (rezerwy), Damian Pracki (KP Piaseczno), Michał Pragacz (Makowianka Maków Mazowiecki), Sebastian Stankiewicz (rezerwy), Mariusz Szymaniak (rezerwy), Grzegorz Witkowski (wznowił treningi).

Odeszli: Karol Banasik (przerwał treningi), Adrian Basiuk, Adam Błotnicki (Victoria Sulejówek), Filip Boukołowski (nie wznowił treningów), Błażej Cichmiński (Victoria Sulejówek), Mateusz Dziubek (powrót z wypożyczenia, Korona Kielce (ME)), Bartłomiej Folc (Widzew Łódź (ME)), Daniel Grala (Orzeł Kolno), Konrad Jabłoński (Victoria Sulejówek), Szymon Kiwała (MKS Kutno), Patryk Krupa (Polonia Warszawa (ME)), Mateusz Kryczka (Dolcan Ząbki), Szymon Lewicki (MKS Kutno), Piotr Nozdryń-Płotnicki (nie wznowił treningów), Błażej Pietroń (przerwał treningi), Kamil Roszkiewicz, Łukasz Ryczkowski (Legion Warszawa), Patryk Stefaniak (Olimpia Warszawa), Kamil Szczepański (GKP Targówek), Grzegorz Witkowski (przerwał treningi), Jakub Wojtczak (KS Łomianki).

Trener: Grzegorz Faberski.

Kadra na rundę wiosenną:

Bramkarze: Sebastian Stankiewicz, Grzegorz Witkowski.

Obrońcy: Sebastian Baran, Jakub Cegiełka, Jakub Gnoiński, Rafał Goluch, Krzysztof Pałka, Damian Pracki, Piotr Wielgosz.

Pomocnicy: Adam Centkowski, Karol Cimochowski, Karol Klimek, Marcin Konopka, Piotr Leśniewicz, Michał Pragacz, Marek Uciński, Konrad Zezula.

Napastnicy: Paweł Kowalkowski, Jakub Polniak, Mariusz Szymaniak, Paweł Tarnowski.

Przyszli: Jakub Cegiełka (Błyskawica Warszawa (juniorzy).

Odeszli: Krystian Bodych (półroczne wypożyczenie, KS Raszyn), Bartłomiej Walewski (półroczne wypożyczenie z opcją pierwokupu, Pogoń Grodzisk Mazowiecki), Michał Złotkowski (Legionovia Legionowo).

Trener: Grzegorz Faberski.

 

Strzelcy

Lp.

Zawodnik

Bramki
1.

Jakub Polniak

26
2.

Paweł Kowalkowski

24
-

Mariusz Szymaniak

24
3.

Marek Uciński

19
4.

Paweł Tarnowski

16
5.

Damian Pracki

10
-

Michał Pragacz

10
-

Piotr Wielgosz

10
6.

Michał Złotkowski

9
7.

Karol Cimochowski

8
8.

Jakub Gnoiński

7
-

Rafał Goluch

7
9.

Marcin Konopka

6
-

Konrad Zezula

6
10.

Adam Centkowski

3
-

Piotr Leśniewicz

3
-

samobój

3
-

Bartłomiej Walewski

3
11.

Karol Klimek

1

 

Tabela z meczów „u siebie”

 

Lp. Nazwa M Pkt. Z R P Bramki
1.

 Hutnik Warszawa

9 27 9 0 0 102-0
2.  Wisła Zakroczym 9 22 7 1 1 41-16
3.

 Błyskawica Warszawa

9 21 7 0 2 29-17
4.  Marcovia II Marki 9 19 6 1 2 24-22
5.

 Bednarska Warszawa

9 16 5 1 3 23-17
6.  Wicher II Kobyłka 9 15 5 0 4 28-31
7.  Mazur II Radzymin 9 10 3 1 5 14-35
8.  WKS II Rząśnik 9 6 2 0 7 7-25
9.  Korona Warszawa 9 4 1 1 7 18-48
10.  Kamionek Warszawa 9 3 1 0 8 11-58
11.  Nowy Marymont Warszawa - - - - -
12.  PUG Bielany - - - - -

 

Tabela z meczów wyjazdowych

 

Lp. Nazwa M Pkt. Z R P Bramki
1.

 Hutnik Warszawa

9 27 9 0 0 86-0
2.  Marcovia II Marki 9 18 6 0 3 36-24
3.

 Błyskawica Warszawa

9 16 5 1 3 22-16
4.  Wisła Zakroczym 9 13 4 1 4 26-32
5.  Wicher II Kobyłka 9 12 4 0 5 20-34
6.

 Bednarska Warszawa

9 11 3 2 4 24-24
7.  Mazur II Radzymin 9 10 3 1 5 13-35
8.  Korona Warszawa 9 9 3 0 6 25-31
9.  WKS II Rząśnik 9 3 1 0 8 9-52
10.  Kamionek Warszawa 9 3 1 0 8 7-50
11.  Nowy Marymont Warszawa - - - - -
12.  PUG Bielany - - - - -

 

Tabela po rundzie jesiennej

Lp. Nazwa M Pkt. Z R P Bramki
1.  Hutnik Warszawa 9 27 9 0 0 106-0
2.

 Marcovia II Marki

9 19 6 1 2 27-17
3.

 Błyskawica Warszawa

9 16 5 1 3 23-18
4.  Wisła Zakroczym 9 16 5 1 3 28-27
5.

 Bednarska Warszawa

9 14 4 2 3 20-21
6.  Mazur II Radzymin 9 14 4 2 3 14-21
7.

 Wicher II Kobyłka

9 9 3 0 6 19-36
8.

 WKS II Rząśnik

9 9 3 0 6 16-50
9.

 Korona Warszawa

9 4 1 1 7 14-39
10.

 Kamionek Warszawa

9 3 1 0 8 9-47
11.

 Nowy Marymont Warszawa

- - - - -
12.

 PUG Bielany

- - - - -

 

Tabela z rundy wiosennej

Lp. Nazwa M Pkt. Z R P Bramki
1.  Hutnik Warszawa 9 27 9 0 0 82-0
2.

 Błyskawica Warszawa

9 21 7 0 2 29-14
3.  Wisła Zakroczym 9 19 6 1 2 39-21
4.

 Marcovia II Marki

9 18 6 0 3 33-29
5.

 Wicher II Kobyłka

9 18 6 0 3 29-29
6.

 Bednarska Warszawa

9 13 4 1 4 27-20
7.

 Korona Warszawa

9 9 3 0 6 29-40
8.  Mazur II Radzymin 9 6 2 0 7 13-49
9.

 Kamionek Warszawa

9 3 1 0 8 9-61
10.

 WKS II Rząśnik

9 0 0 0 9 0-27

źródło: własne