Hutnik Warszawa w sezonie 1998/1999 występował w IV lidze. Wówczas, ostatnio na czwartoligowym poziomie grał ponad dwadzieścia lat temu. Hutnik był bliski awansu. Po rozegraniu wszystkich spotkań klub z Bielan posiadał tyle samo punktów co Legia II Warszawa. Zarządzono baraż o awans do III ligi, w którym zwyciężyły rezerwy Legii. Z tych rozgrywek dysponuję tabelą, wszystkimi wynikami, składami, strzelcami oraz kadrami na daną rundę.

 

                                                                               Razem U siebie Na wyjeździe
Lp. Drużyna M Pkt. Z R P Bramki Z R P Bramki Z R P Bramki

1.

Legia II Warszawa 34 86 27 5 2 128:20 16 1 0 80:8 11 4 2 48:12

2.

Hutnik Warszawa 34 86 26 8 0 90:15 13 4 0 51:6 13 4 0 39:9

3.

KP Wasilków 34 76 24 4 6 82:24 14 2 1 49:8 10 2 5 33:16

4.

Olimpia Warszawa 34 70 21 7 6 79:27 11 3 3 42:12 10 4 3 37:15

5.

Hetman Białystok 34 62 18 8 8 62:29 12 3 2 38:9 6 5 6 24:20

6.

KS Piaseczno 34 48 12 12 10 46:40 6 8 3 28:19 6 4 7 18:21

7.

Żbik Nasielsk 34 46 13 7 14 43:54 7 4 6 22:22 6 3 8 21:32

8.

Olimpia Zambrów 34 46 13 7 14 53:68 10 3 4 37:22 3 4 10 18:46

9.

Wkra Żuromin 34 44 12 8 14 62:73 8 5 4 32:22 4 3 10 30:51

10.

Narew Ostrołęka 34 43 13 4 17 43:59 6 3 8 23:29 7 1 9 20:30

11.

Korona Góra Kalwaria 34 41 12 5 17 51:64 7 2 8 32:32 5 3 9 19:32

12.

Wicher Kobyłka 34 40 11 7 16 40:60 8 2 7 26:32 3 5 9 14:28

13.

Sparta Szepietowo 34 38 12 2 20 38:76 8 2 7 27:30 4 0 13 11:46

14.

Motor Lubawa 34 36 11 3 20 50:66 8 1 8 33:24 3 2 12 17:42

15.

Tęcza Biskupiec 34 35 9 8 17 43:71 4 4 9 22:35 5 4 18 21:36

16.

Victoria Bartoszyce 34 35 10 4 19 52:84 7 2 8 31:31 3 3 11 21:53

17.

Sokół Ostróda 34 27 7 6 21 29:67 4 2 11 15:29 3 4 10 14:38

18.

Marymont Warszawa 34 4 0 4 30 23:119 0 4 13 14:44 0 0 17 9:75


Runda jesienna:

09.08.1998 – Motor Lubawa – Hutnik Warszawa 0:1
Bramka: Szymaniak.
Hutnik: A. Kamiński – Głazowski, R. Konopka, Księżopolski, Radomski – Komorowski (Iwanicki), Sobczyk, Górski (Leibrant), Dobrowolski (Piłat) – Szymaniak, Bobrukiewicz.

16.08.1998 – Hutnik Warszawa – Narew Ostrołęka 5:0
Bramki: Bobrukiewicz, M. Konopka x 3, Szymaniak.
Hutnik: A. Kamiński – Głazowski, R. Konopka, Księżopolski, Radomski – Komorowski (Piłat), Sobczyk, Górski, M. Konopka (Słowik) – Szymaniak, Bobrukiewicz (Dobrowolski).

19.08.1998 – Korona Góra Kalwaria – Hutnik Warszawa 0:0
Hutnik: Ogórek – Głazowski, R. Konopka, Księżopolski, Radomski – Komorowski (Piłat), Sobczyk, Górski (Słowik), Dobrowolski – Szymaniak (Iwanicki), Bobrukiewicz.

23.08.1998 – Hutnik Warszawa – KS Piaseczno 1:0
Bramka: Piłat.
Hutnik: Ogórek – Głazowski, R. Konopka, Księżopolski – Komorowski, Sobczyk, Górski (Bobrukiewicz), M. Konopka, Piłat – Skarbek (Szymaniak), Dobrowolski (Radomski).

29.08.1998 – Żbik Nasielsk – Hutnik Warszawa 1:3
Bramki: M. Konopka, Górski, Komorowski.
Hutnik: Ogórek – Głazowski, R. Konopka, Księżopolski – Komorowski, Górski, Sobczyk, M. Konopka, Piłat (Skarbek) – Szymaniak (Bobrukiewicz), Dobrowolski.

05.09.1998 – Hutnik Warszawa – Olimpia Warszawa 0:0
Hutnik: Ogórek – Głazowski, R. Konopka, Księżopolski – Komorowski, Górski, Sobczyk, M. Konopka, Piłat – Chimeze (Szymaniak), Dobrowolski (Końko).

12.09.1998 – Tęcza Biskupiec – Hutnik Warszawa 1:4
Bramki: Komorowski x 2, Dobrowolski, Górski.
Hutnik: Ogórek – Głazowski, R. Konopka, Księżopolski – Komorowski (Bobrukiewicz), Sobczyk, Górski, Dobrowolski, Piłat (Dolewski) – Chimeze (Skarbek), Końko (Szymaniak).

19.09.1998 – Wkra Żuromin – Hutnik Warszawa 1:3
Bramki: Śliwowski, Piłat, Komorowski.
Hutnik: Ogórek – R. Konopka, Sobczyk, Księżopolski – Komorowski, Dobrowolski (Radomski), Górski, Piłat, Dolewski (Końko) – Chimeze (Szymaniak), Śliwowski.

26.09.1998 – Hutnik Warszawa – Wicher Kobyłka 1:1
Bramka: Komorowski.
Hutnik: A. Kamiński – Głazowski, R. Konopka, Księżopolski – Komorowski, Górski, Sobczyk, Piłat (Bobrukiewicz), Śliwowski – Końko, Szymaniak.

03.10.1998 – Olimpia Zambrów – Hutnik Warszawa 0:2
Bramki: Szymaniak, Dobrowolski.
Hutnik: A. Kamiński – Głazowski, Sobczyk, Księżopolski – Komorowski, Górski (Dolewski), Radomski (Pyrzyna), Dobrowolski (Bobrukiewicz) – Końko, Szymaniak, Śliwowski.

10.10.1998 – Hutnik Warszawa – Sokół Ostróda 4:0 (2:0)
Bramki: A. Komorowski 26′, M. Końko 32′, M. Bobrukiewicz 76′, R. Górski 80′.
Hutnik: A. Kamiński – Głazowski, Radomski, Sobczyk, Księżopolski – Komorowski, Górski, Piłat (Bobrukiewicz), Dolewski (Skarbek) – Śliwowski (Dobrowolski), Końko (Pyrzyna).

17.10.1998 – KP Wasilków – Hutnik Warszawa 2:2
Bramki: Komorowski, Górski.
Hutnik: A. Kamiński – Głazowski, Sobczyk, Radomski, Księżopolski – Komorowski, Górski, Dobrowolski (Piłat), Dolewski – Śliwowski, Końko (Pyrzyna).

24.10.1998 – Hutnik Warszawa – Legia II Warszawa 2:2
Bramki: Końko, Dobrowolski.
Hutnik: A. Kamiński – Głazowski, Sobczyk, Księżopolski – Komorowski, Górski, Piłat, Dolewski, Śliwowski – Końko, Dobrowolski (Szymaniak).

30.10.1998 – Sparta Szepietowo – Hutnik Warszawa 0:2
Bramki: Sobczyk, Górski.
Hutnik: A. Kamiński – Głazowski, Księżopolski, M. Kamiński (Radomski) – Komorowski, Górski, Sobczyk, Dolewski (Piłat), Śliwowski – Końko (Szymaniak), Dobrowolski (Bobrukiewicz).

07.11.1998 – Hutnik Warszawa – Hetman Białystok 2:1
Bramki: Śliwowski, Sobczyk.
Hutnik: A. Kamiński – Głazowski, Sobczyk, Księżopolski, Radomski (Szymaniak) – Dolewski, Górski, Piłat, Komorowski, Śliwowski – Dobrowolski (Pyrzyna).

14.11.1998 – Victoria Bartoszyce – Hutnik Warszawa 0:4
Bramki: Komorowski x 2, Śliwowski, Pyrzyna.
Hutnik: A. Kamiński – Głazowski, Sobczyk, Księżopolski – Komorowski, Górski, Piłat (Radomski), Dolewski, Śliwowski – Dobrowolski (Pyrzyna), Szymaniak.

21.11.1998 – Hutnik Warszawa – Marymont Warszawa 5:0
Bramki: Księżopolski, Szymaniak x 2, Dolewski, Chimeze.
Hutnik: A. Kamiński – Dolewski, Głazowski, Sobczyk, Księżopolski – Komorowski, Piłat, Górski, Śliwowski (Chimeze) – Skarbek, Szymaniak (Pyrzyna).

Runda wiosenna:

13.03.1999 – Hutnik Warszawa – Motor Lubawa 2:0
Bramki: Dobrowolski, Antolak.
Hutnik: Domański – Dolewski, Smorągiewicz, Księżopolski (Głazowski) – Komorowski, Wleciałowski (Kruszankin), Lesiak, Calski, Śliwowski (M. Kamiński) – Antolak, Dobrowolski (Szymaniak).

20.03.1999 – Narew Ostrołęka – Hutnik Warszawa 0:1
Bramka: Antolak.
Hutnik: Domański – M. Kamiński (Głazowski), Smorągiewicz, Księżopolski, Kruszankin – Komorowski, Calski (Lesiak), Dobrowolski, Dolewski – Antolak, Szymaniak (Bobrukiewicz).

27.03.1999 – Hutnik Warszawa – Korona Góra Kalwaria 1:0
Bramka: Dobrowolski.
Hutnik: Tarnachowicz – Głazowski, Smorągiewicz, Dolewski – Wleciałowski (M. Kamiński), Kruszankin, Górski, Lesiak, Calski – Antolak, Dobrowolski (Bobrukiewicz).

02.04.1999 – KS Piaseczno – Hutnik Warszawa 1:1
Bramka: Wleciałowski.
Hutnik: Tarnachowicz – Głazowski, Smorągiewicz, Dolewski (M. Kamiński), Kruszankin – Sobczyk, Górski, Lesiak, Calski – Wleciałowski, Dobrowolski (Komorowski).

10.04.1999 – Hutnik Warszawa – Żbki Nasielsk 1:1
Bramka: Wleciałowski.
Hutnik: Tarnachowicz – Głazowski (Księżopolski), Smorągiewicz, Dolewski, Kruszankin (Wleciałowski) – Sobczyk, Górski, Lesiak (Komorowski), Calski – Dobrowolski (Chimeze), Antolak.

17.04.1999 – Olimpia Warszawa – Hutnik Warszawa 0:2
Bramki: Chimeze, Sobczyk.
Hutnik: Domański – Dolewski, Smorągiwicz, Głazowski – Górski, Kruszankin (Calski), Sobczyk, Komorowski, Wleciałowski (Lesiak) – Chimeze (Dobrowolski), Antolak).

24.04.1999 – Hutnik Warszawa – Tęcza Biskupiec 2:0
Bramki: Calski, Antolak.
Hutnik: Domański – Dolewski, Smorągiewicz, Głazowski (Księżopolski) – Komorowski, Calski, Sobczyk, Górski (D. Sadowski), Wleciałowski (Śliwowski) – Antolak, Chimeze (Dobrowolski).

01.05.1999 – Hutnik Warszawa – Wkra Żuromin 6:0
Bramki: Smorągewicz, Chimeze, Calski x 2, Dobrowolski, Śliwowski.
Hutnik: Domański – Dolewski (Dobrowolski), Smorągiewicz, Księżopolski – Komorowski (Śliwowski), Sobczyk, Górski, Calski, Lesiak (Szymaniak) – Antolak, Chimeze (Piłat).

08.05.1999 – Wicher Kobyłka – Hutnik Warszawa 1:4
Bramki: Antolak, Sobczyk, Piłat, Dobrowolski.
Hutnik: Domański – Dolewski, Smorągiewicz, Księżopolski – Komorowski (Piłat), Sobczyk, Górski, Calski, Lesiak (Dobrowolski) – Antolak, Chimeze (Wleciałowski).

12.05.1999 – Hutnik Warszawa – Olimpia Zambrów 2:0
Bramki: Antolak, Komorowski.
Hutnik: Domański – Dolewsku (D. Sadowski), Smorągiewicz, Księżopolski – Sobczyk, Calski, Lesiak (Komorowski), Górski, Piłat (Dobrowolski) – Antolak, Chimeze.

15.05.1999 – Sokół Ostróda – Hutnik Warszawa 0:1
Bramka: Dobrowolski.
Hutnik: Tarnachowicz – Dolewski, Smorągiewicz, Księżopolski – Calski, Lesiak, Górski (Wleciałowski), Piłat, Komorowski (Dobrowolski) – Antolak, Chimeze (Śliwowski).

22.05.1999 – Hutnik Warszawa – KP Wasilków 1:0
Bramka: Sobczyk.
Hutnik: Domański – Calski, Smorągiewicz, Księżopolski, Kruszankin – Komorowski, Sobczyk (Wleciałowski), Lesiak, Piłat (Górski) – Antolak, Chimeze (Dobrowolski).

26.05.1999 – Legia II Warszawa – Hutnik Warszawa 2:2
Bramki: Antolak, Wleciałowski.
Hutnik: Domański – Calski, Smorągiewicz, Księżopolski, Kruszankin – Komorowski, Lesiak (Wleciałowski), Sobczyk, Piłat (Górski) – Chimeze (Dobrowolski), Antolak.

29.05.1999 – Hutnik Warszawa – Sparta Szepietowo 8:0
Bramki: Komorowski x 3, Piłat, Antolak, Sobczyk, Calski, Szymaniak.
Hutnik: Domański – Calski, Smorągiewicz, Księżopolski, Kruszankin – Komorowski, Lesiak (Górski), Sobczyk (Dobrowolski), Piłat (Chimeze) – Antolak, Wleciałowski (Szymaniak).

05.06.1999 – Hetman Białystok – Hutnik Warszawa 0:4
Bramki: Wleciałowski, Calski, Komorowski x 2.
Hutnik: Domański – Calski, Smorągiewicz, Księżopolski (Dolewski), Kruszankin – Komorowski, Lesiak, Sobczyk (Piłat), Górski – Antolak (Chimeze), Wleciałowski (Dobrowolski).

12.06.1999 – Hutnik Warszawa – Victoria Bartoszyce 8:1
Bramki: Smorągewicz, Wleciałowski, Dobrowolski x 2, Komorowski x 2, Sobczyk, Górski.
Hutnik: Domański – Dolewski, Smorągiewicz, Księżopolski – Calski, Komorowski, Lesiak (Górski), Sobczyk, Chimeze – Dobrowolski, Wleciałowski.

17.06.1999 – Marymont Warszawa – Hutnik Warszawa 0:3 (walkower, mecz odbył się na stadionie Hutnika – było 0:10, ale został anulowany i powtórzony 20 czerwca na boisku Marymontu – wynik 0:1 (bramka: Calski), ale boisko było niezgodne z regulaminem i wynik zweryfikowano jako walkower dla Hutnika)

Pierwszy mecz (10:0) nie miał miana oficjalnego spotkania. Informacje z drugiego meczu (1:0):

Bramka: Calski.
Hutnik: Domański – Dolewski, Smorągiewicz, Kalinowski – Calski, Komorowski, Górski, Wleciałowski, Chimeze (Księżopolski) – Antolak, Dobrowolski.

Baraż o awans do III ligi:

25.06.1999 – Legia II Warszawa – Hutnik Warszawa 2:0
w Ząbkach
Bramki: Sawicki 27′, 63′.
Hutnik: Domański – Księżopolski (Głazowski), Smorągiewicz, Kalinowski – Piłat (Chimeze), Calski, Sobczyk, Lesiak (Dolewski), Komorowski – Antolak, Wleciałowski (Dobrowolski).

Kadra na jesień 1998:

Bramkarze: Andrzej Kamiński, Bartosz Domański, Marcin Ogórek.

Obrońcy: Robert Konopka, Jacek Księżopolski, Mariusz Sobczyk, Piotr Głazowski, Marcin Leibrant, Robert Radomski, Marcin Kamiński.

Pomocnicy: Marcin Konopka, Robert Górski, Hubert Dolewski, Tomasz Skarbek, Adam Komorowski, Adam Dobrowolski, Artur Piłat, Robert Słowik.

Napastnicy: Marek Iwanicki, Mariusz Szymaniak, Chioma Chimeze, Marcin Bobrukiewicz, Marek Końko, Mirosław Śliwowski, Adrian Pyrzyna.

Odeszli: Marcin Wojtasik (Świt Nowy Dwór Mazowiecki), Artur Kalisiak (Hutnik II Warszawa), Mariusz Liszewski (Gwardia Warszawa), Artur Kalinowski (Znicz Pruszków), Czesław Żukowski (MKS Mława), Iwars Vinbergs (Auda Ryga), Janusz Prucheński (VPS Vassa).

Przybyli: Bartosz Domański (Ożarowianka), Marcin Ogórek (wychowanek), Robert Radomski (wychowanek), Marcin Kamiński (wychowanek), Marek Końko (Gwardia Warszawa), Mirosław Śliwowski (Gwardia Warszawa), Adrian Pyrzyna (wychowanek).

Kadra na wiosnę 1999:

Bramkarze: Bartosz Domański, Marcin Ogórek, Robert Tarnachowicz.

Obrońcy: Jacek Księżopolski, Tomasz Smorągiewicz, Artur Kalinowski, Mariusz Sobczyk, Piotr Głazowski, Marcin Kamiński, Juliusz Kruszankin, Daniel Sadowski.

Pomocnicy: Ireneusz Calski, Robert Górski, Hubert Dolewski, Adam Komorowski, Adam Dobrowolski, Artur Piłat, Mirosław Śliwowski, Jacek Lesiak, Mirosław Wleciałowski.

Napastnicy: Zbigniew Antolak, Mariusz Szymaniak, Chioma Chimeze, Marcin Bobrukiewicz.

Odeszli: Andrzej Kamiński (GKP Targówek), Robert Konopka (KS Łomianki), Robert Radomski (Marymont), Marcin Leibrant (Hutnik II Warszawa), Marcin Konopka (Gwardia Warszwa), Robert Słowik (Hutnik II Warszawa), Tomasz Skarbek (Hutnik II Warszawa), Marek Iwanicki (KS Piaseczno), Marek Końko (Legionovia), Adrian Pyrzyna (Hutnik II Warszawa).

Przybyli: Robert Tarnachowicz (Okęcie Warszawa), Tomasz Smorągiewicz (Gwardia Warszawa), Juliusz Kruszankin (Olimpia Warszawa), Artur Kalinowski (Znicz Pruszków), Jacek Lesiak (Dolcan Ząbki), Ireneusz Calski (Gwardia Warszawa), Daniel Sadowski (wychowanek), Zbigniew Antolak (Gwardia Warszawa), Mirosław Wleciałowski (Walcownia Czechów).

Strzelcy:

1. A. Komorowski – 17.
2. A. Dobrowolski – 10.
3. Z. Antolak – 7
– M. Sobczyk – 7.
4. I. Calski – 6
– R. Górski – 6
– M. Szymaniak – 6.
5. M. Wleciałowski – 5.
6. M. Konopka – 4
– A. Piłat – 4
– M. Śliwowski – 4.
7. C. Chimeze – 3.
8. M. Bobrukiewicz – 2
– M. Końko – 2
– T. Smorągiewicz – 2.
9. H. Dolewski – 1
– A. Pyrzyna – 1
– J. Księżopolski – 1.

Tabela pochodzi ze strony Mogiel.net, a pozostałe informacje źródło własne.