Hutnik Warszawa w sezonie 1997/1998 występował w III lidze. W tym sezonie z ligi spadało aż 13 drużyn, związane to były z reorganizacją rozgrywek. Niestety w grupie spadkowiczów znalazł się także warszawski Hutnik. Z tych rozgrywek dysponuję tabelą, wszystkimi wynikami, składami, strzelcami oraz kadrami na daną rundę.

 

                                                                               Razem U siebie Na wyjeździe
Lp. Drużyna M Pkt. Z R P Bramki Z R P Bramki Z R P Bramki

1.

Gwardia Warszawa 34 80 25 5 4 82:25 14 2 1 47:12 11 3 3 35:13

2.

Ursus Warszawa 34 67 21 4 9 63:25 13 1 3 42:15 8 3 6 21:20

3.

Dolcan Ząbki 34 67 21 4 9 68:31 13 1 3 34:9 8 3 6 34:22

4.

Wigry Suwałki 34 66 21 3 10 63:47 12 2 3 36:20 9 1 7 27:27

5.

Okęcie Warszawa 34 66 20 6 8 63:30 13 2 2 38:10 7 4 6 25:20

6.

Hetman Białystok 34 65 19 8 7 75:27 12 4 1 56:7 7 4 6 19:20

7.

Legionovia Legionowo 34 64 19 7 8 55:35 13 2 2 33:17 6 5 6 22:18

8.

Jagiellonia Białystok 34 62 18 8 8 55:25 11 4 2 31:6 7 4 6 24:19

9.

Legia Daewoo II Warszawa 34 52 14 10 10 50:37 9 5 3 37:18 5 5 7 13:19

10.

Olimpia Warszawa 34 51 15 6 13 62:37 9 2 6 37:20 6 4 7 25:17

11.

Hutnik Warszawa 34 46 12 10 12 45:37 9 6 2 27:8 3 4 10 18:29

12.

Mazur Karczew 34 45 12 9 13 40:44 6 5 6 24:23 6 4 7 16:21

13.

Wkra Żuromin 34 37 11 4 19 46:63 7 3 7 26:24 4 1 12 20:39

14.

Bug Wyszków 34 28 7 7 20 30:70 3 5 9 14:32 4 2 11 16:38

15.

Tęcza Biskupiec 34 24 6 6 22 32:65 3 5 9 17:25 3 1 13 15:40

16.

ŁKS Łomża 34 23 6 5 23 32:55 4 2 11 14:20 2 3 12 18:35

17.

Olimpia Zambrów 34 15 4 3 27 21:84 2 1 14 7:38 2 2 13 14:46

18.

Orlęta Reszel 34 7 2 1 31 11:146 0 1 16 8:61 2 0 15 3:85


Runda jesienna:

10.08.1997 – Mazur Karczew – Hutnik Warszawa 2:2
Bramki: Dobrowolski, M. Konopka.
Hutnik: Domański – Komorowski (Stefański), Księżopolski, Liszewski, R. Konopka – M. Konopka, Górski, Dolewski, D. Szymański – Petasz, Dobrowolski (M. Szymański).

16.08.1997 – Bug Wyszków – Hutnik Warszawa 1:0
Hutnik: Wojtasik – Więckowski, Księżopolski, Liszewski (Bieleń), R. Konopka – Dobrowolski, Górski (Stefański), Dolewski (Matuła), D. Szymański (Komorowski) – M. Konopka, Petasz.

20.08.1997 – Hutnik Warszawa – Orlęta Reszel 1:0
Bramka: M. Konopka.
Hutnik: Wojtasik – Więckowski, R. Konopka, Księżopolski, Liszewski – Bieleń (Komorowski), Matuła, M. Konopka (Dolewski), Dobrowolski (Stefański) – Prochorenkow (Górski), Petasz.

23.08.1997 – Dolcan Ząbki – Hutnik Warszawa 3:0
Hutnik: Wojtasik – Więckowski, R. Konopka, Księżopolski, Liszewski – Matuła, Górski (M. Szymański), Dobrowolski (Szymaniak), M. Konopka – Komorowski (Dolewski), Petasz (Stefański).

30.08.1997 – Hutnik Warszawa – Olimpia Zambrów 3:0
Bramki: Petasz, D. Szymański, Szymaniak.
Hutnik: Wojtasik – Księżopolski, R. Konopka, Liszewski – Dolewski (Bieleń), Matuła, M. Konopka (Szymaniak), D. Szymański – Dobrowolski (Górski), Komorowski (Więckowski), Petasz.

06.09.1997 – Gwardia Warszawa – Hutnik Warszawa 2:0
Hutnik: Wojtasik – Więckowski (Łosin), R. Konopka, Księżopolski, Liszewski (Matuła) – Komorowski (Górski), D. Szymański, Dolewski, Dobrowolski – Prochorenkow (Szymaniak), Petasz.

10.09.1997 – Hutnik Warszawa – Legionovia Legionowo 0:1
Hutnik: Wojtasik – Księżopolski, R. Konopka, Więckowski, Liszewski – Komorowski, Dolewski, D. Szymański, Dobrowolski – Prochorenkow (Łosin), Petasz (Szymaniak).

13.09.1997 – Hetman Białystok – Hutnik Warszawa 0:1
Bramka: Prochorenkow.
Hutnik: Wojtasik – Więckowski, R. Konopka, Księżopolski, Liszewski – Komorowski, Górski, D. Szymański, Dobrowolski (Prochorenkow) – Dolewski, Petasz.

20.09.1997 – Hutnik Warszawa – Okęcie Warszawa 0:0
Hutnik: Wojtasik – Więckowski, R. Konopka, Księżopolski, Liszewski – Dolewski, Komorowski (Dobrowolski (Szymaniak)), Górski, D. Szymański – Prochorenkow, Petasz.

27.09.1997 – Ursus Warszawa – Hutnik Warszawa 3:0
Hutnik: Wojtasik – Więckowski (Łosin), R. Konopka, Księżopolski – Dolewski, Komorowski (Stefański), Górski, D. Szymański (Skarbek), Dobrowolski – Petasz, Szymaniak (Prochorenkow).

04.10.1997 – Hutnik Warszawa – Olimpia Warszawa 1:1
Bramka: Petasz.
Hutnik: Wojtasik – Więckowski, R. Konopka, Księżopolski, Liszewski – Komorowski, Dolewski, Dobrowolski (Prochorenkow), D. Szymański – M. Konopka, Petasz.

11.10.1997 – Jagiellonia Białystok – Hutnik Warszawa 3:0
Hutnik: Wojtasik – Łosin, R. Konopka, Księżopolski, Liszewski – Komorowski, Żukowski, Dobrowolski (Stefański), D. Szymański – M. Konopka (Skarbek), Iwanicki (Szymaniak).

18.10.1997 – Hutnik Warszawa – Wkra Żuromin 2:1
Bramki: Petasz, M. Konopka.
Hutnik: Wojtasik – Więckowski, R. Konopka, Księżopolski – Komorowski, Żukowski (Iwanicki), M. Konopka, D. Szymański (Górski), Dolewski – Prochorenkow (Szymaniak), Petasz.

25.10.1997 – Hutnik Warszawa – Wigry Suwałki 2:0
Bramki: Petasz, Dolewski.
Hutnik: Wojtasik – Więckowski, R. Konopka, Księżopolski, Liszewski – Żukowski (D. Szymański), Górski, M. Konopka, Dolewski – Prochorenkow (Komorowski), Petasz (Szymaniak).

01.11.1997 – Hutnik Warszawa – ŁKS Łomża 2:2
Bramki: Górski, M. Konopka.
Hutnik: Wojtasik – Więckowski, R. Konopka, Księżopolski, Liszewski – Dolewski (Szymaniak), Górski, Żukowski, M. Konopka – Prochorenkow (Komorowski), Dobrowolski (D. Szymański).

08.11.1997 – Legia II Warszawa – Hutnik Warszawa 2:2
Bramki: Prochorenkow, Petasz.
Hutnik: Wojtasik – Więckowski, R. Konopka, Liszewski – Lagzdins, Żukowski, Górski (D. Szymański), M. Konopka, Dolewski – Prochorenkow, Petasz.

15.11.1997 – Hutnik Warszawa – Tęcza Biskupiec 2:0
Bramki: Prochorenkow, M. Konopka.
Hutnik: Wojtasik – Więckowski, R. Konopka, Liszewski – Górski, M. Konopka, Żukowski, Dolewski (Komorowski) – Lagzdins (Księżopolski), Prochorenkow (Szymaniak), Petasz.

Runda wiosenna:

14.03.1998 – Hutnik Warszawa – Mazur Karczew 1:1
Bramki: M. Konopka.
Hutnik: Wojtasik – Liszewski, Sobczyk, Księżopolski – Żukowski, Vinbergs (Iwanicki), M. Konopka, Górski (Piłat), Dolewski – Prucheński, Chimeze (Szymaniak).

21.03.1998 – Hutnik Warszawa – Bug Wyszków 4:0
Bramki: Prucheński x 2, M. Konopka, Liszewski.
Hutnik: Wojtasik – Liszewski, Sobczyk, Księżopolski – Żukowski, Vinbergs (Skarbek), M. Konopka, Piłat, Dolewski (Komorowski) – Prucheński, Dobrowolski (Chimeze).

28.03.1998 – Orlęta Reszel – Hutnik Warszawa 0:3
Bramki: Vinbergs, Chimeze, M. Konopka.
Hutnik: Wojtasik – Kalinowski, Sobczyk, Liszewski, Dolewski – Żukowski, M. Konopka, Chimeze (Komorowski), Piłat (Dobrowolski) – Prucheński, Vinbergs.

04.04.1998 – Hutnik Warszawa – Dolcan Ząbki 0:1
Hutnik: Wojtasik – Kalinowski, Sobczyk, Liszewski – Dolewski (Dobrowolski), Żukowski, M. Konopka, Chimeze, Piłat (Komorowski) – Prucheński, Vinbergs (Górski).

09.04.1998 – Olimpia Zambrów – Hutnik Warszawa 0:3
Bramki: Chimeze x 3.
Hutnik: Wojtasik – Liszewski, Sobczyk, Kalinowski – Żukowski, Piłat (Komorowski), Dolewski (Dobrowolski), M. Konopka, Chimeze (Iwanicki) – Vinbergs (Szymaniak), Prucheński.

25.04.1998 – Legionovia Legionowo – Hutnik Warszawa 1:0
Hutnik: Wojtasik – Kalinowski, Sobczyk, Księżopolski – Piłat, Żukowski, M. Konopka, Dobrowolski, Dolewski (Komorowski) – Prucheński, Chimeze.

01.05.1998 – Hutnik Warszawa – Hetman Białystok 2:0
Bramki: M. Konopka, Komorowski.
Hutnik: Wojtasik – Kalinowski, R. Konopka, Liszewski – Piłat, Sobczyk, Dobrowolski (Vinbergs), M. Konopka, Komorowski – Prucheński, Chimeze.

06.05.1998 – Okęcie Warszawa – Hutnik Warszawa 1:1
Bramka: Piłat.
Hutnik: Wojtasik – Kalinowski, R. Konopka, Liszewski – Żukowski, Komorowski, Sobczyk, M. Konopka, Piłat – Prucheński, Chimeze.

09.05.1998 – Hutnik Warszawa – Ursus Warszawa 0:0
Hutnik: Wojtasik – Kalinowski, R. Konopka, Księżopolski – Komorowski (Dolewski), Sobczyk, M. Konopka, Żukowski, Piłat (Górski) – Prucheński, Chimeze (Iwanicki).

13.05.1998 – Hutnik Warszawa – Gwardia Warszawa 0:0
Hutnik: Wojtasik – Kalinowski, Sobczyk, Księżopolski – Komorowski (Dolewski), Żukowski, M. Konopka, Dobrowolski (Szymaniak), Piłat (Skarbek) – Prucheński, Chimeze (Iwanicki).

16.05.1998 – Olimpia Warszawa – Hutnik Warszawa 2:1
Bramka: Dobrowolski.
Hutnik: Wojtasik – Kalinowski, Sobczyk, Księżopolski – Komorowski (Skarbek), Żukowski, Dobrowolski (Dolewski), M. Konopka, Piłat (Górski) – Prucheński, Iwanicki (Szymaniak).

20.05.1998 – Hutnik Warszawa – Jagiellonia Białystok 3:1
Bramki: Komorowski, Chimeze, Prucheński.
Hutnik: Kamiński – Kalinowski, R. Konopka, Księżopolski – Komorowski, Żukowski, Sobczyk, Prucheński, Dobrowolski (Iwanicki) – Chimeze (Leibrant), Bobrukiewicz (Piłat).

23.05.1998 – Wkra Żuromin – Hutnik Warszawa 5:2
Bramki: Szymaniak, Bobrukiewicz.
Hutnik: Wojtasik – Kalinowski, R. Konopka (Iwanicki), Księżopolski – Komorowski (Dolewski), Sobczyk, Żukowski, Dobrowolski, Prucheński – Chimeze, Szymaniak (Bobrukiewicz).

30.05.1998 – Wigry Suwałki – Hutnik Warszawa 4:3
Bramki: Sobczyk, Komorowski x 2.
Hutnik: Wojtasik – Kalinowski, Sobczyk, Liszewski – Komorowski, Żukowski, M. Konopka, Dobrowolski, Prucheński – Bobrukiewicz (Dolewski), Chimeze.

06.06.1998 – ŁKS Łomża – Hutnik Warszawa 1:0
Hutnik: Wojtasik – Głazowski, Sobczyk, Liszewski (Kalinowski) – Komorowski, Księżopolski, Górski, Dolewski (Bobrukiewicz), M. Konopka – Szymaniak (Słowik), Prucheński.

13.06.1998 – Hutnik Warszawa – Legia II Warszawa 4:0
Bramki: M. Konopka, Komorowski x 3.
Hutnik: Kamiński – Głazowski, Żukowski, Księżopolski – Komorowski (Dolewski), Sobczyk, M. Konopka, Górski (Bobrukiewicz), Prucheński – Dobrowolski (Szymaniak), Chimeze (Wojtasik).

20.06.1998 – Tęcza Biskupiec – Hutnik Warszawa 0:0
Hutnik: Kamiński – Liszewski (Kalinowski), Żukowski, Księżopolski – Komorowski, Górski (Iwanicki), Sobczyk (Piłat), Prucheński, Głazowski – Chimeze (Szymaniak), Dobrowolski.

Kadra na jesień 1997:

Bramkarze: Bartosz Domański, Marcin Wojtasik, Grzegorz Przygoda.

Obrońcy: Robert Konopka, Mariusz Liszewski, Jacek Księżopolski, Marcin Więckowski, Paweł Łosin.

Pomocnicy: Dominik Szymański, Marcin Konopka, Robert Górski, Hubert Dolewski, Tomasz Skarbek, Adam Komorowski, Krzysztof Bieleń, Przemysław Matuła, Czesław Żukowski, Adam Dobrowolski, Mariusz Szymański, Marcin Stefański.

Napastnicy: Norbert Petasz, Marek Iwanicki, Andriej Prochorenkow, Mariusz Szymaniak, Janus Lagzdins.

Odeszli: Jakub Dalach (Huragan Wołomin), Grzegorz Stencel (Bzura Chodaków), Paweł Olczak (Korona Góra Kalwaria), Michał Kusiński (przerwał treningi), Andrej Worotylak (Galicja Drochobycz), Jarosław Franiewski (KS Łomianki), Paweł Wójcik (KS Łomianki), Piotr Barchwic (Gwardia Warszawa), Waldemar Sierakowski (Hutnik II Warszawa), Mariusz Jadczak (Tęcza Płońsk).

Przybyli: Marcin Wojtasik (Świt Nowy Dwór Mazowiecki), Grzegorz Przygoda (OKS Opatów), Dominik Szymański (Błękitni Kielce), Krzysztof Bieleń (Stal Sanok), Przemysław Matuła (Resovia Rzeszów), Czesław Żukowski (Jagiellonia Białystok), Adam Dobrowolski (Jagiellonia Białystok), Mariusz Szymański (wychowanek), Krzysztof Stefański (wychowanek), Mariusz Szymaniak (wychowanek), Marek Iwanicki (Agrykola Warszawa), Janis Lagzdins (Auda Ryga).

Kadra na wiosnę 1998:

Bramkarze: Andrzej Kamiński, Marcin Wojtasik, Artur Kalisiak.

Obrońcy: Robert Konopka, Mariusz Liszewski, Jacek Księżopolski, Artur Kalinowski, Mariusz Sobczyk, Piotr Głazowski, Marcin Leibrant.

Pomocnicy: Marcin Konopka, Robert Górski, Hubert Dolewski, Tomasz Skarbek, Adam Komorowski, Czesław Żukowski, Adam Dobrowolski, Iwars Vinbergs, Artur Piłat, Robert Słowik.

Napastnicy: Marek Iwanicki, Mariusz Szymaniak, Janusz Prucheński, Chioma Chimeze, Marcin Bobrukiewicz.

Odeszli: Bartosz Domański (Huragan Wołomin), Grzegorz Przygoda (OKS Opatów), Marcin Więckowski (Pilica Białobrzegi), Paweł Łosin (Huragan Wołomin), Dominik Szymański (Olimpia Warszawa), Krzysztof Bieleń (AZS AWF Warszawa), Przemysław Matuła (Ożarowianka), Janis Lagzdins (Auda Ryga), Mariusz Szymański (Huragan Wołomin), Krzysztof Stefański (Hutnik II Warszawa), Andriej Prochorenkow (Czuwaj Przemyśl), Norbert Petasz (kontuzja).

Przybyli: Andrzej Kamiński (Ursus Warszawa), Artur Kalisiak (wychowanek), Artur Kalinowski (Świt Nowy Dwór Mazowiecki), Mariusz Sobczyk (Nysa Kłodzko), Piotr Głazowski (wychowanek), Iwars Vinbergs (Auda Ryga), Artur Piłat (Pogoń Konstancin), Marcin Leibrant (wychowanek), Janusz Prucheński (GKS Bełchatów), Chioma Chimeze (Kavala), Marcin Bobrukiewicz (wychowanek), Robert Słowik (wychowanek).

Strzelcy:

1. M. Konopka – 10.
2. A. Komorowski – 7.
3. C. Chimeze – 5
– N. Petasz – 5.
4. A. Prochorenkow – 3
– J. Prucheński – 3.
5. A. Dobrowolski – 2
– M. Szymaniak – 2.
6. M. Bobrukiewicz – 1
– H. Dolewski – 1
– R. Górski – 1
– M. Liszewski – 1
– A. Piłat – 1
– M. Sobczyk – 1
– D. Szymański – 1
– I. Vinbergs – 1.

Tabela pochodzi ze strony Mogiel.net, pozostałe informacje źródło własne.