Hutnik Warszawa w sezonie 1992/93 występował w II lidze. Sytuacja z poprzednich lat, kiedy Hutnik trzykrotnie występował w drugiej klasie rozgrywkowej i od razu spadał do III ligi tym razem się nie powtórzyła. Ówczesny HKS zagościł na tym poziomie przez cztery kolejne sezony. Z tych rozgrywek dysponuję tabelą oraz wszystkimi wynikami, a także szczegółowymi tabelami – po rundzie jesiennej, z spotkań wiosennych, tabela z meczy u siebie i na wyjeździe.

 

Lp. Nazwa M Pkt. B.Z. B.S. Z R P
1. Polonia Warszawa 34 48 45 23 18 12 4
2. Stal Stalowa Wola 34 44 46 29 14 16 4
3. Motor Lublin 34 43 37 20 14 15 5
4. Karpaty Krosno 34 42 41 21 15 12 7
5. Stomil Olsztyn 34 41 54 38 16 9 9
6. Hutnik Warszawa 34 38 43 30 14 10 10
7. GKS Bełchatów 34 37 38 30 12 13 9
8. Avia Świdnik 34 33 29 32 10 13 11
9. Błękitni Kielce 34 33 30 36 11 11 12
10. Stal Rzeszów 34 32 31 35 12 8 14
11. Hetman Zamość 34 32 37 42 7 18 9
12. Wisłoka Dębica 34 32 32 40 9 14 11
13. Petrochemia Płock 34 31 40 36 9 13 12
14. Resovia Rzeszów 34 31 27 43 9 13 12
15. Boruta Zgierz 34 29 41 44 10 9 15
16. Górnik Konin 34 29 31 40 8 13 13
17. Chemik Bydgoszcz 34 23 39 59 8 7 19
18. Korona Kielce 34 14 14 57 4 6 24

Runda jesienna:

08.08.1992 – Hutnik Warszawa – Stal Stalowa Wola 0:2
Hutnik: Sowiński – Świątek, Tomczyk, Lis, Koc – Aleksandrowicz, Barchwic, Siemiątkowski (Włódarczyk), Antolak – Wiereszko, Zielenin.

15.08.1992 – Korona Kielce – Hutnik Warszawa 0:1
Bramka: Wiereszko.
Hutnik: Muchiński – Twardochlebow, Tomczyk, Lis (Świątek), Koc – Aleksandrowicz (Siuta), Barchwic, Włódarczyk, Antolak – Wiereszko, Zielenin.

23.08.1992 – Hutnik Warszawa – Polonia Warszawa 0:1
Hutnik: Muchiński – Włódarczyk, Tomczyk, Lis, Koc (Konopka) – Twardochlebow, Przała, Barchwic (Aleksandrowicz), Antolak – Wiereszko, Zielenin.

29.08.1992 – Avia Świdnik – Hutnik Warszawa 1:1
Bramka: Przała.
Hutnik: Muchiński – Włódarczyk, Tomczyk, Lis, Koc (Siuta) – Twardochlebow, Przała, Antolak (Barchwic), Stegański – Wiereszko, Zielenin.

02.09.1992 – Hutnik Warszawa – Stal Rzeszów 1:0
Bramka: Dąbrowski 23′.
Hutnik: Muchiński – Twardochlebow, Tomczyk, Lis, Siuta – Antolak, Dąbrowski, Przała, Aleksandrowicz (Barchwic) – Stefański, Wiereszko.

05.09.1992 – Stomil Olsztyn – Hutnik Warszawa 2:0
Hutnik: Muchiński – Twardochlebow, Tomczyk, Lis, Koc – Antolak, Dąbrowski (Barchwic), Aleksandrowicz, Przała – Stefański, Wiereszko.

12.09.1992 – Hutnik Warszawa – Wisłoka Dębica 4:0
Bramki: Tomczyk, Wiereszko, Zielenin, Stefański.
Hutnik: Muchiński – Siuta, Tomczyk, Lis, Twardochlebow – Antolak (Włódarczyk), Przała, Aleksdanrowicz, Stefański – Wiereszko, Zielenin.

20.09.1992 – Boruta Zgierz – Hutnik Warszawa 1:5
Bramki: Toporek x 4, Antolak.
Hutnik: Muchiński – Włódarczyk, Tomczyk, Lis (Siuta) – Antolak, Barchwic, Twardochlebow, Przała (Zielenin), Aleksandrowicz – Toporek, Stefański.

27.09.1992 – Hutnik Warszawa – Górnik Konin 2:2
Bramki: Stefański, Antolak.
Hutnik: Muchiński – Włódarczyk, Tomczyk, Siuta (Koc), Twardochlebow – Przała, Antolak, Barchwic (Zielenin), Aleksandrowicz – Toporek, Stefański.

03.10.1992 – Błękitni Kielce – Hutnik Warszawa 1:0
Hutnik: Muchiński – Włódarczyk, Tomczyk, Koc, Twardochlebow – Przała, Antolak, Aleksandrowicz (Zielenin), Barchwic – Toporek, Stefański.

11.10.1992 – Hutnik Warszawa – GKS Bełchatów 0:0
Hutnik: Muchiński – Siuta, Koc, Lis, Twardochlebow – Antolak (Greloch), Barchwic, Przała, Aleksandrowicz – Stefański, Zielenin (Wiereszko).

17.10.1992 – Hutnik Warszawa – Hetman Zamość 1:0
Bramka: Wiereszko.
Hutnik: Muchiński – Siuta, Tomczyk, Lis, Koc – Twardochlebow, Aleksandrowicz, Barchwic (Zielenin), Przała – Stefański, Wiereszko.

24.10.1992 – Resovia Rzeszów – Hutnik Warszawa 1:1
Bramka: Wiereszko.
Hutnik: Muchiński – Kupiec, Tomczyk, Lis, Koc (Siuta) – Twardochlebow, Barchwic, Przała, Antolak – Stefański, Wiereszko (Zielenin).

31.10.1992 – Hutnik Warszawa – Karpaty Krosno 5:0
Bramki: Wiereszko x 2, Przała, Zielenin, Barchwic.
Hutnik: Muchiński – Włódarczyk, Tomczyk, Lis, Koc – Kupiec, Twardochlebow, Przała, Aleksandrowicz (Barchwic) – Wiereszko, Zielenin.

07.11.1992 – Chemik Bydgoszcz – Hutnik Warszawa 3:2
Bramki: Zielenin, Wiereszko.
Hutnik: Sowiński, Kupiec, Tomczyk, Lis (Włódarczyk), Koc – Twardochlebow, Przała, Aleksandrowicz, Antolak (Barchwic) – Zielenin, Wiereszko.

15.11.1992 – Hutnik Warszawa – Petrochemia Płock 1:1
Bramka: Aleksandrowicz.
Hutnik: Muchiński – Twardochlebow, Tomczyk, Lis, Włódarczyk – Kupiec, Przała, Aleksandrowicz, Barchwic – Wiereszko (Antolak), Zielenin.

22.11.1992 – Motor Lublin – Hutnik Warszawa 3:0
Sowiński – Konopka, Tomczyk, Lis, Koc – Kupiec, Barchwic, Przała, Jedynak – Wiereszko, Zielenin.

Runda wiosenna:

06.03.1993 – Stal Stalowa Wola – Hutnik Warszawa 0:2
Bramki: Wiereszko x 2.
Hutnik: Muchiński – Twardochlebow, Lisowski, Tomczyk (Włódarczyk), Koc – Kupiec, Aleksandrowicz, Barchwic, Lis – Jańczak (Jedynak), Wiereszko.

13.03.1993 – Hutnik Warszawa – Korona Kielce 2:0
Bramki: Kupiec, Barchwic.
Hutnik: Muchiński – Twardochlebow, Lisowski, Lis, Koc – Kupiec, Barchwic, Aleksandrowicz, Jańczak – Wiereszko, Jedynak (Zielenin).

20.03.1993 – Polonia Warszawa – Hutnik Warszawa 2:1
Bramka: Zielenin.
Hutnik: Muchiński – Twardochlebow, Lisowski, Lis, Koc – Kupiec, Barchwic, Włódarczyk (Zielenin), Aleksandrowicz – Wiereszko, Jańczak (Jedynak).

28.03.1993 – Hutnik Warszawa – Avia Świdnik 1:1
Bramka: Barchwic.
Hutnik: Muchiński – Kupiec (Greloch), Lisowski, Lis, Koc (Siuta) – Aleksandrowicz, Barchwic, Tomczyk, Twardochlebow – Wiereszko, Jedynak.

03.04.1993 – Stal Rzeszów – Hutnik Warszawa 1:0
Hutnik: Muchiński – Kupiec, Lisowski, Tomczyk, Koc – Twardochlebow, Barchwic, Aleksandrowicz (Włódarczyk), Lis – Wiereszko (Zielenin), Jedynak.

10.04.1993 – Hutnik Warszawa – Stomil Olsztyn 1:0
Bramka: Tomczyk.
Hutnik: Muchiński – Twardochlebow, Lisowski, Lis, Koc (Włódarczyk) – Kupiec, Barchwic, Aleksandrowicz – Wiereszko, Jedynak.

17.04.1993 – Wisłoka Dębica – Hutnik Warszawa 0:0
Hutnik: Muchiński – Twardochlebow (Greloch), Tomczyk, Lis, Koc – Kupiec (Siuta), Barchwic, Aleksandrowicz – Zielenin, Jedynak.

22.04.1993 – Hutnik Warszawa – Boruta Zgierz 1:0
Bramka: Jedynak.
Hutnik: Muchiński – Twardochlebow, Lisowski, Lis, Koc – Kupiec (Włódarczyk), Barchwic, Aleksandrowicz – Zielenin, Jedynak, Wiereszko.

01.05.1993 – Górnik Konin – Hutnik Warszawa 0:1
Bramka: Barchwic.
Hutnik: Muchiński – Twardochlebow, Lisowski, Lis, Koc – Kupiec, Barchwic, Aleksandrowicz, Tomczyk – Wiereszko, Jedynak (Zielenin).

08.05.1993 – Hutnik Warszawa – Błękitni Kielce 2:1
Bramki: Jedynak, Barchwic.
Hutnik: Muchiński – Twardochlebow, Lisowski, Lis, Tomczyk, Koc (Włódarczyk), Barchwic, Aleksandrowicz, Kupiec (Greloch), Wiereszko, Jedynak.

12.05.1993 – GKS Bełchatów – Hutnik Warszawa 0:0
Hutnik: Muchiński – Twardochlebow, Lisowski, Lis, Koc – Włódarczyk, Barchwic, Aleksandrowicz – Zielenin, Jedynak, Wiereszko.

22.05.1993 – Hetman Zamość – Hutnik Warszawa 0:2
Bramki: Wiereszko x 2.
Hutnik: Muchiński – Twardochlebow, Lisowski, Lis, Koc – Kupiec, Włódarczyk, Aleksandrowicz – Zielenin, Wiereszko, Jedynak (Konopka).

02.06.1993 – Hutnik Warszawa – Resovia Rzeszów 0:2
Hutnik: Muchiński – Twardochlebow, Lisowski, Lis, Kupiec – Włódarczyk, Koc, Barchwic, Aleksandrowicz – Wiereszko, Zielenin (Kusiński).

06.06.1993 – Karpaty Krosno – Hutnik Warszawa 0:0
Hutnik: Muchiński – Twardochlebow, Lisowski, Lis, Koc – Barchwic, Aleksandrowicz, Tomczyk, Kupiec – Zielenin, Wiereszko.

12.06.1993 – Hutnik Warszawa – Chemik Bydgoszcz 3:1
Bramki: Tomczyk, Zielenin x 2.
Hutnik: Muchiński – Twardochlebow, Lisowski, Lis, Koc – Kupiec, Barchwic, Tomczyk, Aleksandrowicz (Włódarczyk), Jańczek (Zielenin), Wiereszko.

16.06.1993 – Petrochemia Płock – Hutnik Warszawa 1:1
Bramka: Wiereszko.
Hutnik: Muchiński – Twardochlebow, Lisowski, Lis, Tomczyk – Włódarczyk, Koc (Jańczak), Aleksandrowicz, Barchwic – Zielenin, Wiereszko.

20.06.1993 – Hutnik Warszawa – Motor Lublin 2:3
Bramki: Twardochlebow, Zielenin.
Hutnik: Muchiński – Kupiec, Lisowski, Tomczyk, Lis – Włódarczyk, Barchwic, Aleksandrowicz, Twardochlebow – Zielenin, Wiereszko (Jańczak).

Kadra na jesień 1992:

Bramkarze: Robert Sowiński, Michał Choroś, Tomasz Muchiński.

Obrońcy: Andrzej Tomczyk, Piotr Lis, Marcin Włódarczyk, Waldemar Koc, Grzegorz Bicz, Robert Konopka, Tadeusz Świątek, Oleg Twardochlebow, Maciej Siuta, Andrzej Greloch.

Pomocnicy: Zbigniew Antolak, Piotr Barchwic, Marek Siemiątkowski, Adam Dąbrowski, Artur Kupiec, Paweł Aleksandrowicz, Krzysztof Przała, Krzysztof Stefański, Michał Kusiński.

Napastnicy: Stefan Toporek, Siergiej Zielenin, Akradiusz Wiereszko, Jarosław Jedynak.

Odeszli: Konstanty Makarow (Orzeł Saratow), Ireneusz Calski (Polkolor Piaseczno), Adam Stromecki (Markovia Marki), Oleg Czajka (Iglopol Dębica), Paweł Bednarczyk (Gwardia Warszawa), Dariusz Burtniak (zmarł), Paweł Stasiak (zakończył karierę).

Przybyli: Tomasz Muchiński (Polonia Warszawa), Tadeusz Świątek (Polonia Warszawa), Oleg Twardochlebow (Orlęta Reszel), Maciej Siuta (Legia II Warszawa), Andrzej Greloch (Huragan Wołomin), Paweł Aleksandrowicz (Gwardia Warszawa), Artur Kupiec (Legia Warszawa), Michał Kusiński (wychowanek), Zbigniew Antolak (Iglopol Dębica), Krzysztof Przała (Legia Warszawa), Krzysztof Stefański (ŁKS Łódź), Arkadiusz Wiereszko (Orlęta Reszel), Jarosław Jedynak (Legia Warszawa).

Kadra na wiosnę 1993:

Bramkarze: Robert Sowiński, Michał Choroś, Tomasz Muchiński.

Obrońcy: Andrzej Tomczyk, Piotr Lis, Marcin Włódarczyk, Waldemar Koc, Robert Konopka, Oleg Twardochlebow, Maciej Siuta, Andrzej Greloch, Artur Kupiec, Mariusz Lisowski.

Pomocnicy: Piotr Barchwic, Paweł Aleksandrowicz, Michał Kusiński.

Napastnicy: Siergiej Zielenin, Arkadiusz Wiereszko, Jarosław Jedynak, Dariusz Jańczak.

Odeszli: Grzegorz Bicz (Markovia Marki), Tadeusz Świątek (Widzew Łódź), Marek Siemiątkowski (Legionovia Legionowo), Adam Dąbrowski (Błękitni Kielce), Krzysztof Stefański (Zawisza Bydgoszcz), Krzysztof Przała (Legia Warszawa), Zbigniew Antolak (Markovia Marki), Stefan Toporek (Argentyna).

Przybyli: Mariusz Lisowski (Olimpia Poznań), Dariusz Jańczak (ŁKS Łódź).

Strzelcy:

1. A. Wiereszko – 12
2. S. Zielenin – 8
3. P. Barchwic – 5
– S. Toporek – 5
4. A. Tomczyk – 3
5. K. Stefański – 2
– Z. Antolak – 2
– J. Jedynak – 2
– K. Przała – 2
6. P. Aleksandrowicz – 1
– A. Dąbrowski – 1
– A. Kupiec – 1
– O. Twardochlebow – 1

Tabela po rundzie jesiennej

Lp. Nazwa M Pkt. B.Z. B.S. Z R P
1. Karpaty Krosno 17 25 31 11 10 5 2
2. Polonia Warszawa 17 25 18 9 10 5 2
3. Stal Stalowa Wola 17 23 23 11 7 9 1
4. Motor Lublin 17 22 19 7 7 8 2
5. GKS Bełchatów 17 20 25 18 7 6 4
6. Hetman Zamość 17 19 21 15 5 9 3
7. Stomil Olsztyn 17 19 25 21 6 7 4
8. Stal Rzeszów 17 19 18 20 8 3 6
9. Błękitni Kielce 17 18 15 16 6 6 5
10. Resovia Rzeszów 17 18 13 15 5 8 4
11. Hutnik Warszawa 17 17 24 18 6 5 6
12. Wisłoka Dębica 17 15 12 18 4 7 6
13. Górnik Konin 17 14 16 21 3 8 6
14. Petrochemia Płock 17 13 16 17 4 5 8
15. Avia Świdnik 17 13 11 17 3 7 7
16. Boruta Zgierz 17 11 23 31 4 3 10
17. Chemik Bydgoszcz 17 8 13 33 2 4 11
18. Korona Kielce 17 7 9 34 2 3 12

Tabela z rundy wiosennej

Lp. Nazwa M Pkt. B.Z. B.S. Z R P
1. Polonia Warszawa 17 23 27 14 8 7 2
2. Stomil Olsztyn 17 22 29 17 10 2 5
3. Hutnik Warszawa 17 21 19 12 8 5 4
4. Stal Stalowa Wola 17 21 23 18 7 7 3
5. Motor Lublin 17 21 18 13 7 7 3
6. Avia Świdnik 17 20 18 15 7 6 4
7. Petrochemia Płock 17 18 24 19 5 8 4
8. Boruta Zgierz 17 18 18 13 6 6 5
9. GKS Bełchatów 17 17 13 12 5 7 5
10. Karpaty Krosno 17 17 10 10 5 7 5
11. Wisłoka Dębica 17 17 20 22 5 7 5
12. Chemik Bydgoszcz 17 15 26 26 6 3 8
13. Górnik Konin 17 15 15 19 5 5 7
14. Błękitni Kielce 17 15 15 20 5 5 7
15. Stal Rzeszów 17 13 13 15 4 5 8
16. Hetman Zamość 17 13 16 27 2 9 6
17. Resovia Rzeszów 17 13 14 28 4 5 8
18. Korona Kielce 17 7 5 23 2 3 12

Tabela z meczów „u siebie”

Lp. Nazwa M Pkt. B.Z. B.S. Z R P
1. Stomil Olsztyn 17 28 37 9 12 4 1
2. Polonia Warszawa 17 28 27 7 12 4 1
3. Motor Lublin 17 25 26 7 9 7 1
4. Stal Stalowa Wola 17 24 25 12 9 6 2
5. Karpaty Krosno 17 23 28 7 8 7 2
6. Błękitni Kielce 17 23 22 13 8 7 2
7. GKS Bełchatów 17 22 25 12 9 4 4
8. Hutnik Warszawa 17 22 27 15 9 4 4
9. Boruta Zgierz 17 22 28 17 8 6 3
10. Wisłoka Dębica 17 22 21 12 8 6 3
11. Petrochemia Płock 17 21 27 13 8 5 4
12. Avia Świdnik 17 21 17 13 8 5 4
13. Górnik Konin 17 19 19 11 6 7 4
14. Hetman Zamość 17 19 22 17 4 11 2
15. Stal Rzeszów 17 19 21 16 7 5 5
16. Resovia Rzeszów 17 18 18 17 6 6 5
17. Chemik Bydgoszcz 17 17 21 17 5 7 5
18. Korona Kielce 17 9 9 20 2 5 10

Tabela ze spotkań wyjazdowych

Lp. Nazwa M Pkt. B.Z. B.S. Z R P
1. Stal Stalowa Wola 17 20 21 17 5 10 2
2. Polonia Warszawa 17 20 18 16 6 8 3
3. Karpaty Krosno 17 19 13 14 7 5 5
4. Motor Lublin 17 18 11 13 5 8 4
5. Hutnik Warszawa 17 16 16 15 5 6 6
6. GKS Bełchatów 17 15 13 18 3 9 5
7. Stal Rzeszów 17 13 10 19 5 3 9
8. Hetman Zamość 17 13 15 25 3 7 7
9. Stomil Olsztyn 17 13 17 29 4 5 8
10. Resovia Rzeszów 17 13 9 26 3 7 7
11. Avia Świdnik 17 12 12 19 2 8 7
12. Petrochemia Płock 17 10 13 23 1 8 8
13. Błękitni Kielce 17 10 8 23 3 4 10
14. Górnik Konin 17 10 12 29 2 6 9
15. Wisłoka Dębica 17 10 11 28 1 8 8
16. Boruta Zgierz 17 7 13 27 2 3 12
17. Chemik Bydgoszcz 17 6 18 42 3 0 14
18. Korona Kielce 17 5 5 37 2 1 14

Tabele pochodzą ze strony GKSBelchatow.net, a pozostałe informacje źródło własne.