Hutnik Warszawa w sezonie 1990/91 występował po raz trzeci w historii w II lidze. Niestety Hutnik znów długo nie zagrzał miejsca w drugiej klasie rozgrywkowej i spadł do III ligi. Z tego sezonu dysponuję tabelą, składami, strzelcami oraz kadrami na daną rundę.

 

                                                                               Razem U siebie Na wyjeździe
Lp. Drużyna M Pkt. Z R P Bramki Z R P Bramki Z R P Bramki

1.

Stal Stalowa Wola 38 49 18 13 7 45:24 15 3 1 32:6 3 10 6 13:18

2.

Widzew Łódź (s) 38 48 17 14 7 57:29 12 7 0 40:8 5 7 7 17:21

3.

Jagiellonia Białystok (s) 38 48 17 14 7 46:29 13 6 0 31:10 4 8 7 15:19

4.

Miedź Legnica 38 47 17 13 8 51:34 12 7 0 31:8 5 6 8 20:26

5.

Stilon Gorzów Wielkopolski 38 47 17 13 8 46:29 12 5 2 32:8 5 8 6 14:21

6.

Raków Częstochowa (b) 38 43 16 11 11 43:34 11 6 2 30:15 5 5 9 13:19

7.

Polonia Bytom 38 41 15 11 12 51:38 12 4 3 36:16 3 7 9 15:22

8.

Siarka Tarnobrzeg 38 39 12 15 11 47:46 11 8 0 31:10 1 7 11 16:36

9.

Szombierki Bytom 38 39 14 11 13 40:41 11 5 3 24:12 3 6 10 16:29

10.

Górnik Wałbrzych 38 37 12 13 13 43:42 10 8 1 26:10 2 5 12 17:32

11.

Pogoń Szczecin 38 36 11 14 13 47:46 9 6 4 32:18 2 8 9 15:28

12.

Lechia Gdańsk 38 36 13 10 15 40:43 12 4 3 30:12 1 6 12 10:31

13.

Resovia 38 36 11 14 13 38:42 9 9 1 28:12 2 5 12 10:30

14.

Odra Wodzisław 38 35 9 17 12 42:49 7 9 3 32:22 2 8 9 17:27

15.

Stal Rzeszów 38 35 10 15 13 44:50 8 8 3 27:16 2 7 10 17:34

16.

Zagłębie Wałbrzych 38 35 9 17 12 27:33 5 11 3 13:9 4 6 9 14:24

17.

Korona Kielce (b) 38 34 11 12 15 32:43 6 9 4 19:18 5 3 11 13:25

18.

Gwardia Warszawa 38 27 8 11 19 37:54 8 5 6 27:22 0 6 13 10:32

19.

Hutnik Warszawa (b) 38 26 9 8 21 35:63 6 3 10 20:25 3 5 11 15:38

20.

Ostrovia Ostrów Wielkopolski (b) 38 22 4 14 20 28:77 4 7 8 20:28 0 7 12 8:49

Pierwszy i drugi zespół awans, trzeci i czwarty baraże o pierwszą ligę. Ostatnie cztery drużyny (w tym Hutnik) musiały rozegrać baraże między sobą o utrzymanie w II lidze. Niestety Hutnik przegrał. Wyniki niżej.

Runda jesienna:

Hutnik Warszawa – Stal Stalowa Wola 1:2
Bramka: Toporek.
Hutnik: Sowiński – Bober, Tomczyk, Lis, Koc – Calski, Zagończyk, Wiśniewski (Barchwic) – Stasiak, Czech (Sagan), Toporek.

Hutnik Warszawa – Ostrovia Ostrów Wielkopolski 2:0
Bramka: Zagończyk, Calski.
Hutnik: Sowiński – Bober, Tomczyk, Lis (Bicz), Jarząbek – Calski, Zagończyk, Stasiak – Czech (Gostkowski), Sagan, Toporek.

Raków Częstochowa – Hutnik Warszawa 2:0
Hutnik: Sowiński – Bober, Tomczyk, Molewski, Lis – Koc, Calski, Zagończyk (Wiśniewski) – Czech (Barchwic), Toporek, Stasiak.

Hutnik Warszawa – Korona Kielce 0:1
Hutnik: Plichta – Bober, Tomczyk, Słowik, Koc – Barchwic, Calski (Siemiątkowski), Zagończyk – Stasiak, Czech (Wiśniewski), Toporek.

Stilon Gorzów Wielkopolski – Hutnik Warszawa 3:0
Hutnik: Plichta – Bober, Tomczyk, Molewski (Lis), Koc – Barchwic, Calski, Zagończyk – Sagan (Gostkowski), Czech, Toporek.

Hutnik Warszawa – Zagłębie Wałbrzych 0:2
Hutnik: Sowiński – Bober, Tomczyk, Lis, Koc – Barchwic, Calski, Zagończyk, Wiśniewski (Czech) – Stasiak, Toporek.

Stal Rzeszów – Hutnik Warszawa 5:1
Bramka: Stasiak.
Hutnik: Plichta – Bober, Tomczyk, Lis, Koc – Barchwic, Calski, Zagończyk, Wiśniewski (Czech) – Stasiak, Toporek.

Hutnik Warszawa – Szombierki Bytom 0:1
Hutnik: Sowiński – Bober (Molewski), Tomczyk, Lis, Koc – Calski, Barchwic, Zagończyk – Czech, Stasiak, Toporek.

Miedź Legnica – Hutnik Warszawa 2:0
Hutnik: Plichta – Molewski, Tomczyk, Lis, Koc – Calski (Siemiątkowski), Barchwic, Zagończyk – Czech (Wiśniewski), Stasiak, Toporek.

Hutnik Warszawa – Siarka Tarnobrzeg 1:1
Bramka: Toporek.
Hutnik: Sowiński – Calski, Tomczyk, Lis, Koc – Barchwic, Zagończyk (Konopka), Stasiak, Wiśniewski – Czech, Toporek.

Gwardia Warszawa – Hutnik Warszawa 1:2
Bramki: Toporek x 2.
Hutnik: Sowiński – Calski, Tomczyk, Lis, Koc – Barchwic, Zagończyk, Konopka – Stasiak, Czech, Toporek.

Hutnik Warszawa – Lechia Gdańsk 4:2
Bramki: Calski, Zagończyk, Barchwic, Tomczyk.
Hutnik: Sowiński – Calski, Tomczyk, Lis, Koc – Barchwic (Konopka), Zagończyk, Stasiak, Wiśniewski – Czech, Toporek.

Odra Wodzisław Śląski – Hutnik Warszawa 1:1
Bramka: Toporek.
Hutnik: Sowiński – Napiórkowski, Tomczyk, Lis, Koc – Calski, Barchwic, Zagończyk – Stasiak, Toporek, Czech (Ziąbski).

Hutnik Warszawa – Widzew Łódź 0:1
Hutnik: Plichta – Napiórkowski, Tomczyk, Lis, Koc – Buda, Calski, Zagończyk – Stasiak (Czech), Toporek, Arceusz.

Jagiellonia Białystok – Hutnik Warszawa 2:1
Bramka: Barchwic.
Hutnik: Plichta – Calski, Tomczyk, Lis, Koc – Barchwic, Napiórkowski, Zagończyk – Czech, Toporek, Arceusz.

Hutnik Warszawa – Górnik Wałbrzych 0:2
Hutnik: Sowiński – Calski, Tomczyk, Lis, Koc – Zagończyk (Wiśniewski), Napiórkowski, Barchwic, Stasiak (Konopka) – Toporek, Arceusz.

Resovia Rzeszów – Hutnik Warszawa 1:0
Hutnik: Plichta – Calski, Napiórkowski, Lis, Koc – Zagończyk, Barchwic, Stasiak (Konopka) – Czech, Toporek, Arceusz.

Hutnik Warszawa – Polonia Bytom 1:1
Bramka: Toporek.
Hutnik: Sawosz – Napiórkowski, Tomczyk, Konopka, Koc – Zagończyk, Barchwic, Stasiak – Czech (Zielenin), Toporek, Arceusz.

Pogoń Szczecin – Hutnik Warszawa 2:2
Bramki: Calski, Toporek.
Hutnik: Sawosz – Calski, Tomczyk, Napiórkowski, Koc – Barchwic, Zagończyk, Stasiak – Zielenin, Toporek, Arceusz.

Runda wiosenna:

Stal Stalowa Wola – Hutnik Warszawa 0:1
Bramka: Czech.
Hutnik: Sawosz – Napiórkowski, Tomczyk, Lis, Koc – Calski, Barchwic (Karaś), Arceusz – Czech, Zielenin (Skoroza), Toporek.

Ostrovia Ostrów Wielkopolski – Hutnik Warszawa 1:2
Bramki: Zielenin, Calski.
Hutnik: Sawosz – Napiórkowski, Tomczyk, Lis, Koc – Calski, Barchwic, Karaś – Czech (M. Wiśniewski), Zielenin, Arceusz.

Hutnik Warszawa – Raków Częstochowa 1:1
Bramka: Arceusz.
Hutnik: Sawosz – Napiórkowski (Włódarczyk), Tomczyk, Lis, Koc – Calski, Karaś, M. Wiśniewski (P. Wiśniewski) – Arceusz, Toporek, Zielenin.

Korona Kielce – Hutnik Warszawa 1:0
Hutnik: Plichta – Włódarczyk, Tomczyk, Lis, Koc – Barchwic, Karaś (Skoroza), M. Wiśniewski, Arceusz – Zielenin (Stasiak), Toporek.

Hutnik Warszawa – Stilon Gorzów Wielkopolski 1:1
Bramka: Toporek.
Hutnik: Plichta – Włódarczyk, M. Wiśniewski, Lis, Koc – Napiórkowski (Konopka), Barchwic (Siemiątkowski), Calski – Zielenin, Toporek, Stasiak.

Zagłębie Wałbrzych – Hutnik Warszawa 2:0
Hutnik: Plichta – Włódarczyk, M. Wiśniewski, Lis, Koc – Napiórkowski, Barchwic, Calski (Ziąbski), Skoroza – Zielenin, Toporek (P. Wiśniewski).

Hutnik Warszawa – Stal Rzeszów 1:2
Bramka: Zielenin.
Hutnik: Sowiński – Konopka, M. Wiśniewski, Lis, Koc – Calski, Siemiątkowski, P. Wiśniewski, Stasiak – Toporek (Włódarczyk), Zielenin.

Szombierki Bytom – Hutnik Warszawa 2:0
Hutnik: Plichta – Włódarczyk, Tomczyk, Lis, Napiórkowski – Barchwic, Calski, M. Wiśniewski – Zielenin, Toporek, Stasiak.

Hutnik Warszawa – Miedź Legnica 1:1
Bramka: Stasiak.
Hutnik: Plichta – Włódarcyk, Tomczyk, Lis, Napiórkowski – Barchwic (Konopka), Calski, M. Wiśniewski, Siemiątkowski – Zielenin, Stasiak.

Siarka Tarnobrzeg – Hutnik Warszawa 1:0
Hutnik: Plichta – Włódarczyk, Tomczyk, Lis, Koc – Napiórkowski (Stasiak), Barchwic, M. Wiśniewski, P. Wiśniewski – Toporek, Zielenin.

Hutnik Warszawa – Gwardia Warszawa 0:1
Hutnik: Sowiński – Włódarczyk, Tomczyk, Lis, Koc – Napiórkowski (Siemiątkowski), Barchwic, Calski, M. Wiśniewski (P. Wiśniewski) – Zielenin, Toporek.

Lechia Gdańsk – Hutnik Warszawa 2:0
Hutnik: Sowiński – Włódarczyk, Tomczyk, Lis (Konopka), Koc – Napiórkowski, Barchwic, Calski, M. Wiśniewski (Stasiak) – Toporek, Zielenin.

Hutnik Warszawa – Odra Wodzisław Śląski 1:0
Bramka: M. Wiśniewski.
Hutnik: Plichta – Włódarczyk, Tomczyk, Konopka, Koc – Siemiątkowski, Barchwic, Napiórkowski, M. Wiśniewski – Toporek, Zielenin (Stasiak).

Widzew Łódź – Hutnik Warszawa 2:1
Bramka: Toporek.
Hutnik: Plichta – Włódarczyk, Tomczyk, Lis, Koc – Siemiątkowski (Konopka), Barchwic, Calski, P. Wiśniewski (Stasiak) – Toporek, Zielenin.

Hutnik Warszawa – Jagiellonia Białystok 1:0
Bramka: Zielenin.
Hutnik: Plichta – Włódarczyk, Tomczyk, Lis, Koc – Siemiątkowski, Barchwic, Napiórkowski, Calski – Toporek, Zielenin.

Górnik Wałbrzych – Hutnik Warszawa 1:1
Bramka: Calski.
Hutnik: Plichta – Włódarczyk, Tomczyk, Lis, Koc – Siemiątkowski, Barchwic, Napiórkowski, Calski (M. Wiśniewski) – Toporek, Stasiak.

Hutnik Warszawa – Resovia Rzeszów 2:0
Bramka: Barchwic, Toporek.
Hutnik: Plichta – Włódarczyk, Tomczyk, Lis, Napiórkowski – Barchwic, Calski, M. Wiśniewski, Stasiak (Konopka) – Toporek, Zielenin.

Polonia Bytom – Hutnik Warszawa 1:1
Bramka: Toporek.
Hutnik: Plichta – Włódarczyk, Tomczyk, Lis, Koc – Napiórkowski, Barchwic, Calski, M. Wiśniewski (P. Wiśniewski) – Toporek, Zielenin (Siemiątkowski).

Hutnik Warszawa – Pogoń Szczecin 0:0
Hutnik: Sowiński – Włódarczyk, Tomczyk, Lis, Koc – Napiórkowski, Calski, M. Wiśniewski, P. Wiśniewski, Siemiątkowski – Zielenin (Konopka).

Baraż o I ligę:

Zagłębie Sosnowiec – Jagiellonia Białystok 0:2, 2:0 k. 4:2
Miedź Legnica – Stal Mielec 3:1, 0:3

Baraże o utrzymanie w drugiej lidze:

Korona Kielce – Ostrovia Ostrów Wlkp. 3:0, 1:2

Hutnik Warszawa – Gwardia Warszawa 1:2
Bramka: Toporek.
Hutnik: Sowiński – Konopka, Tomczyk, Lis, Koc – Calski, M. Wiśniewski, Barchwic (Włódarczyk), Siemiątkowski – Toporek, Zielenin.

Gwardia Warszawa – Hutnik Warszawa 1:1
Bramka: Zielenin.
Hutnik: Plichta – Włódarczyk, Tomczyk, Lis, Koc – Calski (Siemiątkowski), Barchwic, M. Wiśniewski (P. Wiśniewski) – Stasiak, Toporek, Zielenin.

Kadra na jesień 1990:

Bramkarze: Marek Plichta, Robert Sowiński, Grzegorz Choroś, Henryk Sawosz.

Obrońcy: Jarosław Bober, Andrzej Tomczyk, Andrzej Napiórkowski, Robert Jarząbek, Piotr Lis, Andrzej Słowik, Waldemar Koc, Grzegorz Bicz, Dariusz Ziąbski, Tomasz Molewski, Robert Konopka.

Pomocnicy: Piotr Wiśniewski, Ireneusz Calski, Piotr Barchwic, Andrzej Zagończyk, Marek Siemiątkowski, Kazimierz Buda.

Napastnicy: Andrzej Gostkowski, Paweł Stasiak, Piotr Sagan, Jacek Czech, Tomasz Arceusz, Stefan Toporek, Siergiej Zielenin.

Odeszli: Paweł Przewdziecki (Gwardia Warszawa), Mariusz Perzyna (Hutnik II Warszawa).

Przybyli: Henryk Sawosz (Chemik Grodno), Andrzej Tomczyk (Iglopol Dębica), Andrzej Napiórkowski (Ursus Warszawa), Robert Jarząbek (Orzeł Łódź), Robert Konopka (MKS Varsovia), Kazimierz Buda (OTS Oslo), Tomasz Arceusz (OTS Oslo), Siergiej Zielenin (Vulkan Piotropawłowsk).

Kadra na wiosnę 1991:

Bramkarze: Marek Plichta, Robert Sowiński, Henryk Sawosz.

Obrońcy: Andrzej Tomczyk, Andrzej Napiórkowski, Piotr Lis, Marcin Włódarczyk, Waldemar Koc, Dariusz Ziąbski, Robert Konopka.

Pomocnicy: Piotr Wiśniewski, Ireneusz Calski, Piotr Barchwic, Marek Siemiątkowski, Siergiej Skoroza, Mirosław Wiśniewski, Jan Karaś.

Napastnicy: Paweł Stasiak, Jacek Czech, Tomasz Arceusz, Stefan Toporek, Siergiej Zielenin.

Odeszli: Grzegorz Choroś (Polkolor Piaseczno), Jarosław Bober (Hutnik II Warszawa), Robert Jarząbek (Orzeł Łódź), Grzegorz Bicz (Hutnik II Warszawa), Andrzej Słowik (Dolcan Ząbki), Andrzej Zagończyk (Markovia Marki), Kazimierz Buda (OTS Oslo), Tomasz Molewski (Olimpia Poznań), Andrzej Gostkowski (Jeziorak Iława).

Przybyli: Marcin Włódarczyk (Legia Warszawa), Sergiej Skoroza (Chemik Grodno), Mirosław Wiśniewski (SHR Wojcieszyce), Jan Karaś (Larisa).

Strzelcy:

1. S. Toporek – 13.
2. I. Calski – 5.
3. S. Zielenin – 4.
4. P. Barchwic – 3.
5. P. Stasiak – 2
– A. Zagończyk – 2.
6. T. Arceusz – 1
– J. Czech – 1
– M. Wiśniewski – 1.

 

Tabela po rundzie jesiennej

Lp.   Drużyna M Pkt. Bramki
1.  Stal Stalowa Wola 19 29 25 – 10
2.  Stilon Gorzów 19 26 25 – 13
3.  Miedź Legnica 19 25 30 – 15
4.  Jagiellonia Białystok 19 24 25 – 18
5.  Widzew Łódź 19 23 27 – 16
6.  Raków Częstochowa 19 23 26 – 20
7.  Siarka Tarnobrzeg 19 21 19 – 20
8.  Polonia Bytom 19 20 24 – 18
9.  Stal Rzeszów 19 19 26 – 22
10.  Zagłębie Wałbrzych 19 19 15 – 18
11.  Korona Kielce 19 19 14 – 19
12.  Lechia Gdańsk 19 17 26 – 25
13.  Szombierki Bytom 19 17 18 – 21
14.  Górnik Wałbrzych 19 16 17 – 19
15.  Odra Wodzisław 19 16 16 – 24
16.  Resovia Rzeszów 19 16 15 – 23
17.  Gwardia Warszawa 19 15 21 – 24
18.  Ostrovia Ostrów Wlkp. 19 14 14 – 30
19.  Hutnik Warszawa 19 11 19 – 31
20.  Pogoń Szczecin 19 11 16 – 30

Tabela pochodzi ze strony Mogiel.net, tabela po rundzie jesiennej z Resoviacy.pl, a pozostałe informacje źródło własne.