Hutnik Warszawa w sezonie 1988/89 występował w III lidze, grupie VII. W tym sezonie Hutnik uzyskał trzeci w historii klubu awans do II ligi. Z tych rozgrywek dysponuję tabelą oraz wszystkimi wynikami, składami, strzelcami, a także szczegółowymi tabelami – po rundzie jesiennej, z spotkań wiosennych, tabela z meczy u siebie i na wyjeździe.

 

Lp. Nazwa M Pkt. B.Z. B. S. Z R P
1. Hutnik Warszawa 36 61 64 29 23 (7) 8 5 (0)
2. GKS Bełchatów 36 51 61 34 20 (6) 7 9 (2)
3. Polonia Warszawa 36 50 58 28 16 (6) 12 8 (0)
4. Pilica Tomaszów Mazowiecki 36 48 55 32 18 (5) 8 10 (1)
5. Boruta Zgierz 36 46 52 29 17 (3) 10 9 (1)
6. Stomil Olsztyn 36 46 44 29 15 (5) 12 9 (1)
7. Wisła Płock 36 46 40 26 16 (2) 13 7 (1)
8. Ursus Warszawa 36 41 46 35 12 (5) 12 12 (0)
9. Jeziorak Iława 36 38 44 37 13 (3) 10 13 (1)
10. Górnik Konin 36 34 43 38 14 (1) 7 15 (2)
11. Bug Wyszków 36 34 32 39 11 (1) 12 13 (1)
12. Włókniarz Pabianice 36 33 33 36 11 (1) 13 12 (3)
13. Gwardia Szczytno 36 32 33 39 9 (1) 14 13 (1)
14. Stal Kutno 36 28 34 46 12 (1) 7 17 (4)
15. Wigry Suwałki 36 25 33 54 9 (2) 9 18 (4)
16. Lechia Tomaszów Mazowiecki 36 25 27 58 9 (0) 14 13 (7)
17. Polkolor Piaseczno 36 23 29 54 8 (1) 12 16 (6)
18. Włókniarz Aleksandrów 36 13 32 67 6 (0) 8 22 (7)
19. Mazur Ełk 36 10 29 79 5 (0) 8 23 (8)
Gwardia Białystok 0 0 0 0 0 (0) 0 0 (0)

- za zwycięstwo przyznawano 2 punkty
– za zwycięstwo różnicą trzech bramek przyznawano trzy punkty
– drużynie która przegrała różnicą trzech goli odejmowano jeden punkt
– przy bilansie w nawiasie podana jest ilość meczów wygranych lub przegranych różnicą trzech bramek

Po rundzie jesiennej z gry wycofała się Gwardia Białystok. Wszystkie jej dotychczasowe wyniki zostały anulowane i zespół nie jest uwzględniony w tabeli końcowej.

Runda jesienna:

29.07.1989 – Włókniarz Aleksandrów – Hutnik Warszawa 1:2 (1:1)
Bramki: Lis, Włódarczyk
Hutnik: Sowiński – Koc, Bober, Lis, Włódarczyk – Calski, Zagończyk, Wiśniewski – Sagan, Czech (Gostkowski), Stasiak (G. Bicz).

02.08.1989 – Hutnik Warszawa – Bug Wyszków 1:1 (1:1)
Bramka: Włódarczyk.
Hutnik: Sowiński – Włódarczyk, Bober, Lis, Koc – Calski, Zagończyk, Wiśniewski, Sagan, Czech (Gostkowski), Stasiak.

05.08.1989 – Włókniarz Pabianice – Hutnik Warszawa 2:1 (0:0)
Bramka: Calski.
Hutnik: Sowiński – G. Bicz, Bober, Lis, Włódarczyk – Calski, Koc, Zagończyk, Wiśniewski – Sagan, Stasiak (Gostkowski).

12.08.1989 – Hutnik Warszawa – Mazur Ełk 4:1 (2:1)
Bramki: Czech x 2, Sagan, Bober.
Hutnik: Sowiński – Lis, Bober, Słowik, Koc – Calski, Zagończyk, Wiśniewski – Sagan (Olchowski) – Czech, Stasiak.

20.08.1989 – Lechia Tomaszów Mazowiecki – Hutnik Warszawa 0:3 (0:1)
Bramki: Calski, Czech, Słowik.
Hutnik: Sowiński – Włódarczyk, Bober, Lis, Koc – Calski, Zagończyk, Wiśniewski (Barchwic)- Gostkowski (Słowik), Czech, Stasiak.

26.08.1989 – Hutnik Warszawa – Gwardia Białystok 4:1 (2:0) (później wynik anulowany z powody wycofania się z rozgrywek Gwardii Białystok)
Bramki: Bober x 2, Czech, Gostkowski.
Hutnik: Sowiński – Włódarczyk, Bober, Lis, Koc – Calski, Zagończyk, Wiśniewski (Słowik) – Gostkowski, Czech, Stasiak (G. Bicz).

29.08.1989 – Stal Kutno – Hutnik Warszawa 0:1 (0:0)
Bramka: Sagan.
Hutnik: Sowiński – Włódarczyk (Słowik), Bober, Lis, Koc – Calski, Zagończyk, Barchwic – Sagan, Czech (Bicz), Gostkowski.

13.09.1989 – Hutnik Warszawa – Polonia Warszawa 1:1 (0:1)
Bramka: Sagan.
Hutnik: Sowiński – Lis, Bober, Koc, Słowik – Calski, Barchwic, Wiśniewski – Sagan, Czech, Gostkowski (Stasiak).

17.09.1989 – Jeziorak Iława – Hutnik Warszawa 2:0 (1:0)
Hutnik: Sowiński – Lis, Bober, Słowik (Ziąbski), Koc – Calski, Wiśniewski (Stasiak), Barchwic – Sagan, Czech, Gostkowski (G. Bicz).

23.09.1989 – Hutnik Warszawa – Górnik Konin 2:1 (1:0)
Bramki: Czech, Bober.
Hutnik: Sowiński, G. Bicz, Bober, Lis, Koc – Barchwic, Calski, Wiśniewski (Gostkowski) – Sagan, Czech (Ziąbski), Stasiak.

27.09.1989 – Ursus Warszawa – Hutnik Warszawa 0:1 (0:0)
Bramka: Czech.
Hutnik: Sowiński – Włódarczyk, Bober, Lis, Koc – Calski, Zagończyk, Wiśniewski (G. Bicz) – Sagan, Czech, Stasiak (Barchwic).

30.09.1989 – Hutnik Warszawa – GKS Bełchatów 3:2 (2:0)
Bramki: Czech x 2, Bober.
Hutnk: Sowiński – Włodarczyk, Bober, Lis, Koc – Calski, Zagończyk, Sagan, Wiśniewski (G. Bicz) – Czech, Gostkowski (Stasiak).

08.10.1989 – Boruta Zgierz – Hutnik Warszawa 0:0
Hutnik: Sowiński – Włódarczyk, Bober, Lis, Kasztankiewicz (Barchwic) – Calski, Zagończyk, Wiśniewski (Słowik) – Sagan, Gostkowski, Stasiak.

14.10.1989 – Hutnik Warszawa – Pilica Tomaszów Mazowiecki 0:1 (0:1)
Hutnik: Sowiński – Włódarczyk, Bober, Lis, Koc – Calski, Zagończyk (Barchwic), Wiśniewski – Gostkowski (Słowik), Czech, Stasiak.

22.10.1989 – Wisła Płock – Hutnik Warszawa 0:2 (0:1)
Bramki: Stasiak, Czech.
Hutnik: Choroś – Słowik, Bober, Włódarczyk – Barchwic, Calski, Koc (Ziąbski), Wiśniewski – Sagan, Czech, Stasiak.

28.10.1989 – Hutnik Warszawa – Polkolor Piaseczno 1:1 (1:1)
Bramka: Czech.
Hutnik: Choroś – Słowik, Bober, Lis, Koc – Barchwic, Calski, Wiśniewski (G. Bicz) – Sagan, Czech, Gostkowski.

05.11.1989 – Stomil Olsztyn – Hutnik Warszawa 4:2 (2:0)
Bramki: Barchwic, Stasiak.
Hutnik: Choroś – Włódarczyk, Bober, Lis, Koc – Barchwic, Calski, Wiśniewski (G. Bicz) – Stasiak, Czech (Słowik), Gostkowski.

12.11.1989 – Gwardia Szczytno – Hutnik Warszawa 0:1 (0:0)
Bramka: Czech.
Hutnik: Sowińśki – Włodarczyk, Bober, Lis, Słowik – Koc, Calski, Wiśniewski – Stasiak, Czech (G. Bicz), Gostkowski (Ziąbski).

18.11.1989 – Hutnik Warszawa – Wigry Suwałki 7:1 (3:0)
Bramki: Czech x 2, Sagan x 2, Stasiak, 2 samobójcze.
Hutnik: Sowiński – Włódarczyk, Bober, Słowik, Koc – Barchwic (Olchowski), Calski, Wiśniewski (Gostkowski) – Sagan, Czech, Stasiak.

Runda wiosenna:

11.03.1990 – Hutnik Warszawa – Włókniarz Aleksandrów 1:0 (0:0)
Bramka: Barchwic.
Hutnik: Sowiński – G. Bicz, Bober, Słowik, Koc – Barchwic, Zagończyk, Wiśniewski, Calski – Czech (Gostkowski), Stasiak (Ziąbski).

17.03.1990 – Bug Wyszków – Hutnik Warszawa 0:0
Hutnik: Sowińśki – G. Bicz, Bober, Lis – Calski, Koc (Ziąbski), Wiśniewski, Zagończyk, Barchwic – Czech (Gostkowski), Stasiak.

24.03.1990 – Hutnik Warszawa – Włókniarz Pabianice 4:1 (3:1)
Bramki: Calski, Czech, Wiśniewski, samobójcza.
Hutnik: Sowiński – Bober, Lis (G. Bicz), Koc, Barchwic, Zagończyk, Wiśniewski – Gostkowski, Czech, Stasiak (Sagan).

31.03.1990 – Mazur Ełk – Hutnik Warszawa 0:3 (0:0)
Bramki: Gostkowski, Zagończyk, Sagan.
Hutnik: Plichta – Calski, Bober, Lis – Koc, Barchwic, Zagończyk, Wiśniewski (Słowik), Sagan, Gostkowski, Stasiak (G. Bicz).

07.04.1990 – Hutnik Warszawa – Lechia Tomaszów Mazowiecki 1:0 (0:0)
Bramka: Koc.
Hutnik: Sowiński – Calski, Bober, Lis, Koc – Barchwic, Zagończyk (Słowik), Wiśniewski – Sagan, Czech, Gostkowski (Stasiak).

21.04.1990 – Hutnik Warszawa – Stal Kutno 3:0 (0:0)
Bramki: Czech, Stasiak, Calski.
Hutnik: Plichta – Calski, Bober, Lis – Koc, Barchwic, Zagończyk (Słowik), Wiśniewski (G. Bicz) – Sagan, Czech, Stasiak.

28.04.1990 – Polonia Warszawa – Hutnik Warszawa 0:2 (0:1)
Bramki: Stasiak, Gostkowski.
Hutnik: Plichta – Calski, Bober, Lis, Koc – Barchwic, Zagończyk, Wiśniewski – Sagan, Czech (Gostkowski), Stasiak (G. Bicz).

05.05.1990 – Hutnik Warszawa – Jeziorak Iława 1:0 (0:0)
Bramka: Czech.
Hutnik: Sowiński – Calski, Bober, Słowik – Koc, Barchwic, Zagończyk, Wiśniewski – Sagan (Gostkowski), Czech, Stasiak.

12.05.1990 – Górnik Konin – Hutnik Warszawa 2:0 (2:0)
Hutnik: Plichta – G. Bicz, Bober, Calski – Koc, Słowik, Zagończyk, Wiśniewski (Ziąbski) – Perzyna, Czech, Stasiak.

19.05.1990 – Hutnik Warszawa – Ursus Warszawa 2:0 (0:0)
Bramki: Czech, Gostkowski.
Hutnik: Sowiński – Calski, Bober, Lis – Koc, Barchwic (G. Bicz), Zagończyk, Wiśniewski – Gostkowski, Czech, Stasiak.

26.05.1990 – GKS Bełchatów – Hutnik Warszawa 1:2 (1:2)
Bramki: Stasiak, Zagończyk.
Czerwona kartka: Czech 13′.
Hutnik: Sowiński – Calski, Bober, Lis – Koc, Barchwic, Wiśniewski (G. Bicz), Zagończyk – Gostkowski, Czech, Stasiak (Perzyna).

02.06.1990 – Hutnik Warszawa – Boruta Zgierz 1:1 (1:1)
Bramka: Barchwic.
Hutnik: Plichta – G. Bicz, Bober, Lis – Koc, Barchwic, Zagończyk, Wiśniewski – Perzyna (Przewdziecki), Calski, Słowik.

10.06.1990 – Pilica Tomaszów Mazowiecki – Hutnik Warszawa 1:1 (1:0)
Bramka: Zagończyk.
Hutnik: Sowiński – Calski, Bober, Lis, Koc – Barchwic (G. Bicz), Wiśniewski, Zagończyk – Gostkowski (Słowik), Stasiak, Sagan.

14.06.1990 – Hutnik Warszawa – Wisła Płock 1:0 (1:0)
Bramka: Zagończyk.
Hutnik: Sowiński – G. Bicz, Bober, Lis – Koc, Calski, Zagończyk, Wiśniewski (Słowik) – Sagan, Gostkowski, Stasiak.

17.06.1990 – Polkolor Piaseczno – Hutnik Warszawa 1:1 (0:0)
Bramka: Gostkowski.
Hutnik: Sowiński – Calski, Bober, Lis, Koc (Ziąbski) – Stasiak, Zagończyk, Wiśniewski (Słowik) – Sagan, Czech, Gostkowski.

23.06.1990 – Hutnik Warszawa – Stomil Olsztyn 2:1 (1:0)
Bramki: Sagan, Calski.
Hutnik: Sowiński – G. Bicz, Bober, Lis – Calski, Barchwic (Siemiątkowski), Zagończyk, Wiśniewski – Sagan, Czech, Stasiak (Gostkowski).

01.07.1990 – Hutnik Warszawa – Gwardia Szczytno 3:2 (1:1)
Bramki: Calski, Sagan, Czech.
Hutnik: Plichta – Calski, Bober, Lis, Koc – Barchwic, Zagończyk, Wiśniewski (Gostkowski) – Sagan, Czech, Stasiak (G. Bicz).

08.07.1990 – Wigry Suwałki – Hutnik Warszawa 1:5 (1:3)
Bramki: Calski x 3, Barchwic, Siemiątkowski.
Hutnik: Plichta (Sowińśki) – Ziąbski, Bober, Lis, Koc – Słowik, Zagończyk, Siemiątkowski, Barchwic – Czech, Calski.

Kadra na jesień 1989:

Bramkarze: Robert Sowiński, Grzegorz Choroś.

Obrońcy: Jarosław Bober, Piotr Lis, Andrzej Słowik, Roman Olchowski, Marcin Włódarczyk, Waldemar Koc, Grzegorz Bicz, Dariusz Ziąbski.

Pomocnicy: Piotr Wiśniewski, Ireneusz Calski, Piotr Barchwic, Andrzej Zagończyk.

Napastnicy: Andrzej Gostkowski, Paweł Stasiak, Piotr Sagan, Jacek Czech, Mariusz Perzyna.

Odeszli: Rafał Majewski (zakończył karierę), Dariusz Małowiejski (Legia II Warszawa), Sławomir Królak (zakończył karierę).

Przybyli: Ireneusz Calski (Lechia Gdańsk), Andrzej Gostkowski (Jeziorak Iława), Piotr Lis (Legia Warszawa).

Kadra na wiosnę 1990:

Bramkarze: Marek Plichta, Robert Sowiński, Grzegorz Choroś.

Obrońcy: Jarosław Bober, Piotr Lis, Andrzej Słowik, Waldemar Koc, Grzegorz Bicz, Dariusz Ziąbski.

Pomocnicy: Piotr Wiśniewski, Ireneusz Calski, Piotr Barchwic, Andrzej Zagończyk, Marek Siemiątkowski.

Napastnicy: Andrzej Gostkowski, Paweł Stasiak, Piotr Sagan, Jacek Czech, Mariusz Perzyna, Paweł Przewdziecki.

Strzelcy:

1. J. Czech – 18.
2. I. Calski – 9
– P. Sagan – 9.
3. A. Gostkowski – 6.
4. J. Bober – 5
– P. Stasiak – 5.
5. P. Barchwic – 4
– A. Zagończyk – 4.
6. M. Włódarczyk – 2.
7. W. Koc – 1
– P. Lis – 1
– A. Siemiątkowski – 1
– A. Słowik – 1
– P. Wiśniewski – 1.

Tabela po rundzie jesiennej

Lp. Nazwa M Pkt. B.Z. B.S. Z R P
1. Hutnik Warszawa 19 30 35 19 11 (4) 4 4 (0)
2. Ursus Warszawa 19 26 30 15 9 (4) 4 6 (0)
3. Boruta Zgierz 19 25 25 12 10 (1) 5 4 (1)
4. Wisła Płock 19 25 22 15 9 (1) 6 4 (0)
5. GKS Bełchatów 19 24 34 21 9 (2) 5 5 (1)
6. Polonia Warszawa 19 24 26 14 7 (2) 8 4 (0)
7. Bug Wyszków 19 22 28 22 8 (2) 5 6 (1)
8. Stomil Olsztyn 19 22 21 17 8 (1) 5 6 (0)
9. Gwardia Szczytno 19 21 21 19 7 (2) 5 7 (0)
10. Pilica Tomaszów Maz. 19 20 21 21 8 (0) 4 7 (0)
11. Lechia Tomaszów Maz. 19 20 16 19 6 (1) 9 4 (2)
12. Włókniarz Pabianice 19 19 19 18 6 (0) 7 6 (0)
13. Górnik Konin 19 18 21 19 7 (0) 4 8 (0)
14. Jeziorak Iława 19 18 21 20 7 (1) 4 8 (1)
15. Stal Kutno 19 17 19 23 8 (1) 2 9 (2)
16. Wigry Suwałki 19 17 19 24 6 (1) 5 8 (1)
17. Mazur Ełk 19 12 18 31 5 (0) 4 10 (2)
18. Włókniarz Aleksandrów 19 11 19 30 5 (0) 4 10 (3)
19. Polkolor Piaseczno 19 8 14 31 3 (0) 6 10 (4)
20. Gwardia Białystok 19 1 11 50 3 (0) 0 16 (5)

Tabela – mecze z wiosny

Lp. Nazwa M Pkt. B.Z. B.S. Z R P
1. Hutnik Warszawa 18 34 33 11 13 (4) 4 1 (0)
2. Polonia Warszawa 18 29 38 14 10 (5) 4 4 (0)
3. GKS Bełchatów 18 29 30 13 12 (4) 2 4 (1)
4. Pilica Tomaszów Maz. 18 28 34 12 10 (5) 4 4 (1)
5. Stomil Olsztyn 18 26 24 12 8 (4) 7 3 (1)
6. Boruta Zgierz 18 23 29 17 8 (2) 5 5 (0)
7. Wisła Płock 18 23 19 11 8 (1) 7 3 (1)
8. Jeziorak Iława 18 22 25 17 7 (2) 6 5 (0)
9. Górnik Konin 18 18 25 19 8 (1) 3 7 (2)
10. Ursus Warszawa 18 17 19 21 4 (1) 8 6 (0)
11. Polkolor Piaseczno 18 17 17 23 6 (1) 6 6 (2)
12. Włókniarz Pabianice 18 16 17 20 6 (1) 6 6 (3)
13. Bug Wyszków 18 15 10 17 4 (0) 7 7 (0)
14. Gwardia Szczytno 18 14 17 21 3 (0) 9 6 (1)
15. Stal Kutno 18 11 15 24 4 (0) 5 9 (2)
16. Wigry Suwałki 18 8 16 33 3 (1) 4 11 (3)
17. Lechia Tomaszów Maz. 18 8 14 39 4 (0) 5 9 (5)
18. Włókniarz Aleksandrów 18 4 15 37 2 (0) 4 12 (4)
19. Mazur Ełk 18 0 13 49 1 (0) 4 13 (6)

Tabela – mecze u siebie

Lp. Nazwa M Pkt. B.Z. B.S. Z R P
1. GKS Bełchatów 18 34 38 11 14 (5) 2 2 (1)
2. Hutnik Warszawa 18 34 38 14 13 (4) 4 1 (0)
3. Polonia Warszawa 18 33 35 11 11 (5) 6 1 (0)
4. Pilica Tomaszów Maz. 18 30 33 13 12 (2) 4 2 (0)
5. Stomil Olsztyn 18 30 29 9 10 (4) 6 2 (0)
6. Wisła Płock 18 29 24 10 11 (1) 6 1 (0)
7. Boruta Zgierz 18 28 23 4 12 (0) 4 2 (0)
8. Jeziorak Iława 18 28 31 14 9 (3) 7 2 (0)
9. Ursus Warszawa 18 27 31 13 8 (4) 7 3 (0)
10. Stal Kutno 18 26 24 13 11 (1) 4 3 (1)
11. Górnik Konin 18 25 32 15 11 (1) 3 4 (1)
12. Gwardia Szczytno 18 25 24 14 9 (1) 6 3 (0)
13. Włókniarz Pabianice 18 24 25 14 8 (1) 7 3 (0)
14. Bug Wyszków 18 21 16 14 8 (0) 5 5 (0)
15. Wigry Suwałki 18 20 23 21 8 (2) 4 6 (2)
16. Polkolor Piaseczno 18 19 19 19 6 (1) 7 5 (1)
17. Lechia Tomaszów Maz. 18 19 19 21 7 (0) 7 4 (2)
18. Włókniarz Aleksandrów 18 14 21 28 6 (0) 5 7 (3)
19. Mazur Ełk 18 6 11 35 3 (0) 4 11 (4)

Tabela – mecze na wyjeździe

Lp. Nazwa M Pkt. B.Z. B.S. Z R P
1. Hutnik Warszawa 18 27 26 15 10 (3) 4 4 (0)
2. Boruta Zgierz 18 18 29 25 5 (3) 6 7 (1)
3. Pilica Tomaszów Maz. 18 18 22 19 6 (3) 4 8 (1)
4. Polonia Warszawa 18 17 23 17 5 (1) 6 7 (0)
5. GKS Bełchatów 18 17 23 23 6 (1) 5 7 (1)
6. Wisła Płock 18 17 16 16 5 (1) 7 6 (1)
7. Stomil Olsztyn 18 16 15 20 5 (1) 6 7 (1)
8. Ursus Warszawa 18 14 15 22 4 (1) 5 9 (0)
9. Bug Wyszków 18 13 16 25 3 (1) 7 8 (1)
10. Jeziorak Iława 18 10 13 23 4 (0) 3 11 (1)
11. Górnik Konin 18 9 11 23 3 (0) 4 11 (1)
12. Włókniarz Pabianice 18 9 8 22 3 (0) 6 9 (3)
13. Gwardia Szczytno 18 7 9 25 0 (0) 8 10 (1)
14. Lechia Tomaszów Maz. 18 6 8 37 2 (0) 7 9 (5)
15. Wigry Suwałki 18 5 10 33 1 (0) 5 12 (2)
16. Polkolor Piaseczno 18 4 10 35 2 (0) 5 11 (5)
17. Mazur Ełk 18 4 18 44 2 (0) 4 12 (4)
18. Stal Kutno 18 2 10 33 1 (0) 3 14 (3)
19. Włókniarz Aleksandrów 18 -1 11 39 0 (0) 3 15 (4)

Tabele pochodzą ze strony GKSBelchatow.net, pozostałe informacje źródło własne.