Hutnik Warszawa w sezonie 1975/76 występował w III lidze, Klasie Okręgowej, gr. II. W tym sezonie dokonano reorganizacji rozgrywek. Awans zespołów był pozorny. W kolejnym sezonie „awansujący” grali nadal na trzecim poziomie. Z tych rozgrywek dysponuję końcową tabelą, kadrą, wynikami oraz tabelami po rundzie jesiennej i z rundy wiosennej.

 

Lp. Drużyna M Pkt. Z R P Bramki

1.

Pogoń Siedlce

26

41

17

7

2

39-18

2.

Hutnik Warszawa

26

36

15

6

5

38-16

3.

Farmacja Tarchomin

26

35

15

5

6

46-26

4.

SZS-AZS AWF Warszawa

26

34

13

8

5

44-24

5.

Żyrardowianka Żyrardów

26

33

13

7

6

43-28

6.

Orzeł Warszawa

26

25

8

9

9

26-27

7.

Mirków Konstancin (b)

26

25

10

5

11

32-42

8.

Jedność Żabieniec (b)

26

24

10

4

12

31-43

9.

Okęcie Warszawa

26

23

7

9

10

24-29

10. Gwardia II Warszawa 26 22 8 6 12 30-30

11.

Znicz Pruszków

26

21

7

7

12

34-36

12. Elektronik Piaseczno 26 20 6 8 12 28-33

13.

Zwar Międzylesie (b)

26

19

7

5

14

29-35

14. Huragan Wołomin 26 6 1 4 21 20-77

za zwycięstwo przyznawano 2 punkty
miejsca 1-5: Nowa III liga międzyokręgowa. Pozorny awans, w przyszłym sezonie zespoły te rywalizowały również na trzecim poziomie rozgrywek.
Miejsca 6-12: Spadek do IV ligi okręgowej.
Miejsca 13-14: Spadek o dwie ligi (!) do A Klasy.

Runda jesienna:

1. kolejka: Elektronik Piaseczno – Hutnik Warszawa 0:0
2. kolejka: Hutnik Warszawa – Huragan Wołomin 1:0

Runda wiosenna:

14. kolejka, 28.03.1976: Hutnik Warszawa – Elektronik Piaseczno 2:1
15. kolejka, 03.04.1976: Huragan Wołomin – Hutnik Warszawa 1:2

Pozostałe wyniki (kolejność i runda nieznana):

Hutnik Warszawa – Pogoń Siedlce 1:0
Hutnik Warszawa – Farmacja Tarchomin 0:1
Hutnik Warszawa – SZS-AZS AWF Warszawa 0:0
Hutnik Warszawa – Żyrardowianka Żyrardów 3:0
Hutnik Warszawa – Orzeł Warszawa 3:0
Hutnik Warszawa – Mirków Konstancin 3:0
Hutnik Warszawa – Jedność Żabieniec 1:0
Hutnik Warszawa – Okęcie Warszawa 0:0
Hutnik Warszawa – Gwardia II Warszawa 3:1
Hutnik Warszawa – Znicz Pruszków 1:0
Hutnik Warszawa – Zwar Międzylesie 2:0

Pogoń Siedlce – Hutnik Warszawa 0:0
Farmacja Tarchomin – Hutnik Warszawa 1:1
SZS-AZS AWF Warszawa – Hutnik Warszawa 3:1
Żyrardowianka Żyrardów – Hutnik Warszawa 2:1
Orzeł Warszawa – Hutnik Warszawa 0:2
Mirków Konstancin – Hutnik Warszawa 0:2
Jedność Żabieniec – Hutnik Warszawa 1:5
Okęcie Warszawa – Hutnik Warszawa 0:2
Gwardia II Warszawa – Hutnik Warszawa 1:1
Znicz Pruszków – Hutnik Warszawa 2:0
Zwar Międzylesie – Hutnik Warszawa 2:1
Kadra:

Jerzy Gierak, Andrzej Szczepański, Mirosław Starczewski, Mirosław Brojek, G. Bieńko, J. Skotnicki, Marek Lek, Edward Tyszkiewicz, Witold Michlewicz, Władysław Sikora, Zbigniew Pietrzak, Władysław Lesiak, K. Michałkowski, Jan Matuszewski, Mieczysław Cygler, E. Bogdański, A. Krysiński, J. Cieślak, Stanisław Mróz, Jerzy Szczęsny, Mieczysław Jutkowiak, K. Lachowski, S. Murawski, P. Wojciechowski, Sławomir Raczyński, Andrzej Bednarczyk, K. Wylot, Jacek Grzelak, Krzysztof Kropielnicki, M. Marciniak, W. Pawlak, J. Daniluk, Leszek Nowak, Marek Paradecki, Ireneusz Zawadzki, Władysław Musuła, Zdzisław Krzyszkowski

Tabela po rundzie jesiennej

Lp. Drużyna M Pkt. Bramki

1.

SZS-AZS AWF Warszawa

13

20

26-11

2.

Pogoń Siedlce

13

19

20-13

3.

Jedność Żabieniec

13

17

20-19

4.

Hutnik Warszawa

13

16

18-10

5.

Żyrardowianka Żyrardów

13

16

20-13

6.

Orzeł Warszawa

13

16

15-12

7.

Mirków Konstancin

13

16

15-16

8.

Farmacja Tarchomin

13

15

21-12

9.

Elektronik Piaseczno

13

12

15-11

10. Znicz Pruszków 13 11 18-18

11.

Zwar Międzylesie

13

9

18-20

12. Okęcie Warszawa 13 9 9-14

13.

Gwardia II Warszawa

13

4

11-21

14. Huragan Wołomin 13 2 8-44

Tabela z rundy wiosennej

Lp. Drużyna M Pkt. Bramki

1.

Pogoń Siedlce

13

21

19-5

2.

Hutnik Warszawa

13

20

20-6

3.

Farmacja Tarchomin

13

20

25-14

4.

Gwardia II Warszawa

13

18

19-9

5.

Żyrardowianka Żyrardów

13

17

23-15

6.

SZS-AZS AWF Warszawa

13

14

18-13

7. Okęcie Warszawa 13 14 15-15
8. Znicz Pruszków 13 10 16-18

9.

Zwar Międzylesie

13

10

11-15

10.

Orzeł Warszawa

13

9

11-15

11.

Mirków Konstancin

13

9

17-26

12.

Elektronik Piaseczno

13

8

13-22

13.

Jedność Żabieniec

13

7

11-24

14. Huragan Wołomin 13 4 12-33

źródło: własne