Pewny awans Hutnika

Wygrana na koniec rundy zasadniczej i pewny awans z pierwszego miejsca do turnieju półfinałowego o II ligę, tak w skrócie można by opisać sobotnie popołudnie naszych koszykarzy.

17761545_679771245540392_200148934_o

Dla przyjezdnych mecz ten nie miał większego znaczenia, gdyż już wcześniej drużyna z Ursynowa utraciła szanse na miejsce w czołowej ”trójce”, natomiast dla Hutników wręcz przeciwnie Zwycięstwo w tym spotkaniu gwarantowało awans z 1. miejsca, przy porażce istniało zagrożenie zajęcia drugiej lokaty. Początek spotkania zdecydowanie należał do graczy z Ursynowa, którzy po 10 minutach gry schodzili na przerwę z wynikiem 26:30. Druga kwarta to totalna dominacja graczy HKS-u, którzy efektownymi akcjami i rzutami zza linii 6,75m znacząco wygrali kwartę 32:16. Po połowie meczu prowadzenie „Dumy Bielan” wynosiło 12 oczek, jednak „Hutnicy” na tym nie poprzestali. W trzeciej części spotkania wypracowali sobie w pewnym momencie, aż 17-punktową przewagę, a zwycięstwo wydawało się niemalże pewne, jednak w ostatniej części meczu koszykarze z Ursynowa złapali drugi oddech, wykorzystując przestój „Hutników”, przez co prowadzenie gospodarzy zmalało w pewnym momencie do 7 punktów i tak też się skończyło. Najwięcej punktów dla Hutnika zdobył brylujący na parkiecie Patryk Andres, autor 22 „oczek” zaś w zespole GIM-u znacząco wyróżnił się Caglar Caliskan, zdobywca 33. Już w środę okaże się kto zostanie rywalem Hutnika w turnieju półfinałowym, a także poznamy wszystkich organizatorów.