Oświadczenie Zarządu

herbSzanowni Przyjaciele Hutnika,

za nami kolejny sezon pełen wzlotów i upadków, radości, jak również smutku. W sobotę zakończyliśmy piłkarskie zmagania na poziomie IV ligi. Niestety, zakończone spadkiem zespołu do ligi okręgowej.

Po bardzo dobrej rundzie jesiennej apetyt na dobry wynik w roku jubileuszowym został mocno rozbudzony. Wszyscy uwierzyli, że wiosną Hutnik będzie piął się wyłącznie w górę, tak się jednak nie stało i do końca bielańscy piłkarze walczyli o utrzymanie, zabrakło niewiele…

Niestety, Hutnik od początku piłkarskiej rywalizacji walczyć musiał nie tylko na niwie sportowej, ale również finansowej. Do rozgrywek „Duma Bielan” przystąpiła mając jeden z najmniejszych budżetów w lidze. Na ten moment w zdecydowanej większości budżet klubu stanowi wsparcie firm i osób fizycznych. Warszawa jako jedyne miasto nie finansuje piłki nożnej na poziomie seniorskim, w przeciwieństwie do innych klubów, które swój budżet zawdzięczają wsparciu z samorządu. Poza Warszawą standardem jest sponsoring klubów przez miejskie spółki, a także dofinansowanie klubów przez samorząd. Hutnik Warszawa w minionym sezonie na taką pomoc nie mógł  liczyć, wręcz przeciwnie, wydał kilkadziesiąt tysięcy złotych na wynajem miejskich obiektów. Hutnik przy Marymonckiej jest jedynie gościem! Jest to zdecydowanie największy problem naszego klubu, którego rozwiązanie stanowić będzie obecnie główny cel współpracy z miastem i dzielnicą.

Nie da się ukryć, że spadek do ligi okręgowej jest dla nas wszystkich bolesnym doświadczeniem. Cały czas spoglądamy jednak w przyszłość. Chcemy być czymś więcej niż zwykłym klubem sportowym. Mamy nadzieję, że to chwilowy kryzys, który razem przezwyciężymy. Wierzymy, że nie zabraknie Was – kibiców, w przyszłym sezonie, w sezonie, w którym Hutnik Warszawa będzie Was potrzebował.

Zarząd Klubu
Hutnik Warszawa

blog comments powered by Disqus
blog comments powered by Disqus