Maciej Górski

Maciej Górski

Maciej Górski

Polski zawodnik mieszanych sztuk walki (MMA) wagi lekkiej. Zawodowy Mistrz Świata w karate full-contact w wadze lekkiej z 2008 roku, wielokrotny mistrz i wicemistrz Polski w różnych odmianach karate, triumfator turnieju KSW Extra z 2008 roku oraz finalista turnieju KSW 15 z 2011 roku.

Debiutował w formule MMA 3 czerwca 2006 roku na gali KSW 5. Wygrał wtedy przez techniczny nokaut w pierwszej rundzie. 13 września 2008 roku wystartował w turnieju wagi lekkiej na gali KSW Extra w Dąbrowie Górniczej. Górski wygrał dwa pojedynki kolejno z Mariuszem Pioskowskim przez TKO, następnie z Jędrzejem Kubskim przez decyzję sędziowską i tym samym wygrał turniej wagi lekkiej.

18 września 2010 roku na KSW 14 ponownie wystartował w turnieju wagi lekkiej. Jego pierwszym przeciwnikiem był Japończyk Kazuki Tokudome. Górski znokautował przeciwnika wysokim kopnięciem w głowę oraz pięściami. Drugim przeciwnikiem był Michał Mankiewicz. Po dwurundowym pojedynku sędziowie orzekli zwycięstwo Górskiego. Finał turnieju odbył się 19 marca 2011 roku na gali KSW 15. Przeciwnikiem Górskiego był fin Niko Puhakka. Górski został zmuszony do poddania się w drugiej rundzie przez duszenie trójkątne rękoma i tym samym przegrał finałową walkę o turniejowy pas wagi lekkiej. Po walce Górski zapowiedział koniec zawodowej kariery zawodnika MMA.

20 sierpnia 2011 roku Górski zadeklarował wznowienie swojej kariery. Trzy dni później potwierdził wcześniejsze zapowiedzi i 5 listopada 2011 roku wystąpił na gali MMA Attack1. Polak przegrał po dogrywce niejednogłośną decyzją sędziów z Kostarykańczykiem, Juanem Barrantes.

http://www.sherdog.com/fighter/Maciej-Gorski-16448

Top