Hutnik rezygnuje z barażu o IV ligę

herbW związku z wycofaniem z rozgrywek IV ligi przez Bzurę Chodaków, Mazowiecki Związek Piłki Nożnej zaproponował rozegranie barażu o udział w IV lidze między Szydłowianką Szydłowiec a Hutnikiem Warszawa. Zarząd naszego klubu zdecydował o rezygnacji z barażu ze względu na poszanowanie dla zasad fair play oraz pragnienia, aby o udziale w danej lidze decydował wynik sportowy, a nie „zielony stolik”, czy kłopoty finansowo-organizacyjne klubów. Aby z powrotem zasłużyć na uczestnictwo w gronie czwartoligowców musimy przez najbliższy sezon udowodnić to bardzo dobrą grą oraz rezultatami na niższym szczeblu rozgrywek. Zapraszamy do zapoznania się z treścią pisma klubu.

Hutnik otrzymał następujące pismo z MZPN:

Pismo ws. rozegrania barażu

Pismo z odpowiedzią klubu:

Odpowiedź klubu

Treść pisma:

„Spółka Sportowa Hutnik Warszawa Sp. z o.o. w odpowiedzi na pismo z dn. 10.08.2017 r. od Prezesa Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej Pana Zdzisława Łazarczyka ws. rozegrania ewentualnego meczu barażowego Szydłowianka Szydłowiec – Hutnik Warszawa o udział w IV lidze mazowieckiej w związku z wycofaniem z rozgrywek KS Bzura Chodaków, informuje że klub Hutnik nie jest zainteresowany udziałem w w/w spotkaniu.

Hutnik w sezonie 2016/17 zajął 14. miejsce w IV lidze mazowieckiej, grupie I i zgodnie z Regulaminem Rozgrywek MZPN było to miejsce spadkowe, oznaczające degradację do Ligi Okręgowej. Tabela oraz wyniki zweryfikowały, że sportowo Hutnik nie utrzymał się na poziomie IV ligi. Aby z powrotem zasłużyć na uczestnictwo w gronie czwartoligowców musimy przez najbliższy sezon udowodnić to bardzo dobrą grą oraz rezultatami na niższym szczeblu rozgrywek. Zgodnie z przyjętymi przez klub Hutnik misją i wartościami nie możemy zgodzić się na powrót do IV ligi przy tzw. zielonym stoliku. Jeden z punktów wizji naszego klubu to: „wychowanie młodzieży w duchu sportowej rywalizacji z poszanowaniem wszelkich zasad etyki”, a wyznawane przez nas wartości to m.in. „poszanowanie dla zasad fair play” oraz „transparentność – nasza działalność opiera się o jasne i klarowne zasady”. Przyjmując prośbę MZPN stanęlibyśmy w opozycji do pielęgnowanych przez nas zasad. Klub przeżywał liczne wzloty i upadki. Niemałe grono sukcesów wymagało pokonania licznych przeszkód i niedogodności. Droga, którą od dekad podąża Hutnik, była usłana wieloma zakrętami, mimo to udawało mu się wychodzić z niej zwycięsko. Wierzymy, że teraz będzie podobnie.

Zarząd klubu Hutnik realizuje swoje działania w oparciu o jasną i przemyślaną wizję rozwoju. Chcemy być czymś więcej niż zwykłym klubem sportowym. Pragniemy stworzyć organizację, która poprzez sport będzie integrować lokalną społeczność, inspirować do aktywnego wypoczynku oraz edukować w zakresie zdrowego trybu życia, ale przede wszystkim działać będzie zgodnie z wszelkimi zasadami etyki moralnej.

Pragniemy, aby o pozycji w tabeli czy o udziale w danej lidze, decydował tylko i wyłącznie wynik sportowy, a nie „zielony stolik”, kłopoty finansowe i organizacyjne klubów, czy błędy sędziowskie. Wyrażamy ubolewanie z powodu sytuacji w jakiej znalazła się Bzura Chodaków. Sami doświadczyliśmy potężnych problemów finansowych kilka lat temu, które skończyły się degradacją do B-Klasy, mamy zatem świadomość, jak trudne jest to wyzwanie dla klubu, który musi zmierzyć się z takimi problemami. Mając w pamięci nasze doświadczenia, nie chcemy w żaden sposób wykorzystywać chwilowego upadku Bzury, dla realizacji własnych sportowych celów. Ciężką pracą musimy ponownie zasłużyć na powrót do grona czwartoligowców.

Bzurze chcielibyśmy życzyć wytrwałości i szybkiego powrotu na zasłużone miejsce na mapie mazowieckiej piłki nożnej. Wierzymy, że podejdzie Pan ze zrozumieniem
do naszej decyzji.

Z poważaniem
Prezes Zarządu
Maciej Purchała”

blog comments powered by Disqus
blog comments powered by Disqus