Historyczny wynik AWF na Akademickich Mistrzostwach Polski

Koszykarze AWF Warszawa zajęli siódme miejsce w finałach Akademickich Mistrzostw Polski w koszykówce oraz miano najlepszej uczelni AWF w kraju. W składzie „akademików” z Bielan znalazło się dwóch zawodników Hutnika Warszawa.

18789268_709614592556057_197196411_o

AWF na AMP-y pojechał w składzie: Krzysztof Szemieta, Marcel Kapuściński, Daniel Olszewski, Wojciech Hałas, Maciej Jankowski, Jan Komorowski, Paweł Łapiński, Daniel Ciejka, Ernest Čepelevskij, Przemysław Dyjas, Rafał Pstrokoński, Oskar Blaszkiewicz, tych dwóch ostatnich występuje na co dzień w drużynie „Dumy Bielan”. Zespół prowadził trener Maciej Jamrozik.

Koszykarze AWF trafili do grupy D, gdzie w pokonanym polu zostawili Uniwersytet Ekonomiczny z Poznania oraz Politechnikę Częstochowską. Przegrali natomiast z Uniwersytetem Jagiellońskim. W ćwierćfinale musieli uznać wyższość Akademii Marynarki Wojennej Gdynia, w kolejnym meczu lepsi od AWF okazali się zawodnicy Uniwersytetu Łódzkiego. Tym samym AWF rozegrał mecz o 7. miejsce, w którym to pokonał Politechnikę Wrocławską 67:64, osiągając najlepszy wynik w historii startów oraz zdobywając miano najlepszego AWF w kraju. W finale spotkały się dwa zespoły, które zdołały pokonać bielański AWF. AMW Gdynia zwyciężyła UJ 65:51.